Katalánsko

Katalánsko - Jiří Pešek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Pešek
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Katalánsko.pdf


Chcete si knihu přečíst?Katalánsko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Pešek. Číst Katalánsko Online je nyní tak snadné!

POPIS


V poslední době se Katalánsko ocitlo v zájmu světových médií především díky svým snahám o nezávislost. Přestože je dnes Katalánsko vnímáno pouze jako jeden z mnoha španělských regionů, jeho vlastní historie je nesmírně pestrá a objevují se v ní i překvapivé paralely s dějinami zemí českých. Kniha nabízí vůbec první ucelený přehled katalánských dějin v českém prostředí. Mapuje historický vývoj Katalánska od období prvních kolonizací přes ovládnutí Středozemí následované dlouhou dekadencí až po národní obrození a hektické 20. století. Knížka se věnuje i řadě aspektů současného katalánského politického a kulturního života a poodhaluje příčiny aktuálních separatistických tendencí.


...sko (katalánsky Catalunya, španělsky Cataluña, okcitánsky Catalonha) je jedno ze 17 autonomních společenství a historické území na severovýchodě Španělska při pobřeží Středozemního moře ... Katalánsko - Wikislovník ... .Metropolí Katalánska, které ve středověku tvořilo součást Aragonské koruny, je velkoměsto Barcelona, v jejíž aglomeraci žije více než 3 miliony obyvatel. Katalánsko NENÍ Španělsko - a nikdy nebude! Sagrada Familia, Barcelona Katalánsko, Katalánie, Catalunya (katalánsky) či Cataluña (španělsky) leží na území dnešního Španělska, a to na jeho severovýchodním cípu; tvar Katalánska připomíná trojúhelník. Katalánsko. 72 likes. !Visca Catalunya! Stránka je pro všechny obdivovatele Katalánska, autonomní oblasti Španělska. Zejména pak přímořských měst a krásné a úchvatné Barcel ... Katalánsko - Home | Facebook ... . Katalánsko. 72 likes. !Visca Catalunya! Stránka je pro všechny obdivovatele Katalánska, autonomní oblasti Španělska. Zejména pak přímořských měst a krásné a úchvatné Barcel...SOUVISEJÍCÍ KNIHY