Eutanázie a dobrý život

Eutanázie a dobrý život - David Černý | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Černý
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Eutanázie a dobrý život.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eutanázie a dobrý život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Černý. Číst Eutanázie a dobrý život Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie se pokouší nahlížet na eutanazii v kontextu teorií welfare, tj. teorií dobrého života. Podrobně analyzuje její dvě subjektivní teorie, hédonismus a preferencialismus, aukazuje, kdy je žádost o asistovanou smrt vkontextutěchtoteoriíracionálníazajakých podmínek je z etického hlediska správná. Vzhledem k neudržitelnosti těchto teoriípřecházík objektivnímteoriímwelfare, kriticky hodnotí perfekcionismus a posléze dospívákpřirozenoprávnímuwelfarismu. Snaží se prokázat, že život je určité základní objektivní dobro, a následně se pokouší z povahy tohoto objektivního dobra odvodit hlavnípravidlaracionálnostilidskévolby. Současněukazuje,žetradičníetikazaložená na posvátnosti (v sekulárním smyslu) lidskéhoživota,rozlišenímezipůsobením újmy a připuštěním, aby k újmě mohlo dojít, a na platnosti principu dvojího účinku je koherentním celkem, kterým se lékaři mohou ve své praxi řídit.


...ci eutanazie tedy svým oponentům říkají, že buď chtěj chránit život v B-smyslu, potom ale nedokáží vysvětlit, v čem jeho hodnota spočívá, nebo chtějí chránit život v O-smyslu, potom by ale měli vysvětlit, proč bychom si měli myslet, že každý takový život je stejně dobrý ... Eutanázia - právo na smrť? | Medicínske právo ... . Eutanázie a dobrý život. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Eutanazie a dobrý život DAVID ČERNÝ ... Jestliže lékař usmrtí S, zbaví ho jeho utrpení; sm ... Lidský život jako dobro: proč je eutanazie morálně ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Eutanazie a dobrý život DAVID ČERNÝ ... Jestliže lékař usmrtí S, zbaví ho jeho utrpení; smrt nebude pro S v okamžiku eutanazie žádným zlem. 5. Lékař musí provést eutanazii. Preferencialismus Pro libovolný subjekt S platí: pro S v časovém okamžiku t je niterně do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY