Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc

Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc - Martin Elbel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Elbel
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Elbel. Číst Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Studie se věnuje problematice působení řeholních institucí a zkoumá různé formy interakce mezi konventní komunitou a městskou společností. Pozornost je věnována především situaci po roce 1650. Konventní komunita tehdy musela reagovat na měnící se společenské podmínky a soupeřit s jinými církevními institucemi o pozornost obyvatel. Kniha ukazuje, že mendikantský charakter řádu zásadně ovlivňoval všechny františkánské aktivity a rozhodujícím způsobem přispěl k úspěšnému začlenění konventu do organismu města.


... from a library! Město a klášter : františkánský konvent v raně novověké Olomouci ... Město a klášter - Elbel Martin | Artforum - dobrodružstvo ... ... . [Martin Elbel] Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc Martin Elbel Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny Františkánský klášter v Hájku v literatuře 17. a počátku 18. století / Vydáno: (2000) Františkánský klášter v Kadani jako ohnisko kulturního a technologického transferu / Hlavní autor: Hlaváček, Petr, 1974- Vydáno: (2018) Františkánský konvent v raně novověké Olomouci Titul je na partnerském skladu >10ks - doručujeme za 2 pracovní dny Vaše cena s DPH: 229 Kč 204 Kč Františkánský konvent v raně novověké Olomouci. EL ... Město a klášter: Františkánský konvent v raně novověké Olomouc ... . EL...SOUVISEJÍCÍ KNIHY