Nebuď jako tvoji otcové

Nebuď jako tvoji otcové - Profiat Duran | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Profiat Duran
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nebuď jako tvoji otcové.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nebuď jako tvoji otcové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Profiat Duran. Číst Nebuď jako tvoji otcové Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jishak benMošeha-Levi, známýtéžjako Profiat Duran, byl jedním z nejpozoruhodnějších židovských učenců žijících na přelomu 14. a 15. století v aragonském království. Tento blízký spolupracovník barcelonského rabína Hasdaje Crescase byl během protižidovských útoků v letech 1391–1392 za nevyjasněných okolností pokřtěn a dlouhá léta žil jako křesťan pod jménem Honoratus de Bonafide.Působiljakolékař a astrologna dvoře aragonského krále, zároveň však potají dále vyznával víru svých předků a psal náboženské spisy v hebrejštině, včetně protikřesťanských polemik. Z jeho díla vyniká satirickáepištola Nebuďjakotvojiotcové (Altehi ka-avotecha), polemika Pohana pohanů(Kelimat ha-gojim) a příručka hebrejské gramatiky Dílo náprsníku(Ma‘aśe efod). Předložená publikace seznamuje s výběrem z Duranových polemických textů a s obsáhlým metodologickým úvodem k jeho gramatickému spisu Dílo náprsníku.


...jako tvoji otcové. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... S tebou nebo s tvojí sestrou? - Blog iDNES.cz ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Profiat Duran. Nebuď jako tvoji otcové Profiat Duran-20%. Kniha judaismus. Mesianistická myšlenka v judaismu a další e ... Nebuď jako tvoji otcové - Profiat Duran | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Nebuď jako tvoji otcové Profiat Duran-20%. Kniha judaismus. Mesianistická myšlenka v judaismu a další eseje o židovské spiritualitě Gershom Scholem. Nahoru ... Nebuď jako tvoji otcové Profiat Duran-10%. Kniha Kniha se zamýšlí nad jednotou pěti základních výrazů Nietzschovy metafyziky (vůle k moci, nihilismus, věčný návrat téhož, nadčlověk, spravedlnost) a úv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY