Třetí odbojv didaktické perspektivě

Třetí odbojv didaktické perspektivě - Vítězslav Sommer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vítězslav Sommer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Třetí odbojv didaktické perspektivě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Třetí odbojv didaktické perspektivě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vítězslav Sommer. Číst Třetí odbojv didaktické perspektivě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Odboj a odpor proti komunistickému režimu patří mezi málo probádaná historická témata. Probíhající odborná diskuze je čas od času stimulována prudkými společenskými a politickými spory o jeho povahu. Tato kniha má v první řadě pomoci učitelům na základních a středních školách s výukou komplikovaného tématu. Čtenáři v ní najdou přehled konceptů rezistence a informace o stavu základního výzkumu. Teorii doplňují tři překladové studie, které přibližují soudobé uvažování o rezistenci a výuce kontroverzních témat. Jádro knihy pak tvoří čtyři kapitoly o konkrétních případech, ilustrující rozdílnost motivací k protikomunistické rezistenci a jejích forem. Historický výklad je doplněn didaktickými úvahami o principech historického myšlení a dobré výuky dějepisu.


... odboj v didaktické perspektivě Autor: Sommer, Vítězslav Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074226854 ISBN: 978-80-7422-684-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 300 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Třetí odboj v didaktické perspektivě ... Didaktické knížky - Hamlad - Home | Facebook ... . V roce 2011 přijal parlament ČR zákon o protikomunistickém odboji (262/2011 Sb. - Zákon o účastnících odboje a odporu proti komunismu). Třetí odboj se tak stal právní realitou. Ve školním prostředí (stejně jako ve vědeckém užívání historiografie) si ale s právním přístupem k ... Třetí odboj v didaktické perspektivě Třetí odboj patří k tématům, která neoslovují pouze úz ... Dějepisné sešity - Dějepis v 21. století ... . Třetí odboj se tak stal právní realitou. Ve školním prostředí (stejně jako ve vědeckém užívání historiografie) si ale s právním přístupem k ... Třetí odboj v didaktické perspektivě Třetí odboj patří k tématům, která neoslovují pouze úzký okruh odborníků, ale mají potenciál vyvolat širokou veřejnou debatu. Chybějící konsenzus histo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY