S Moskvou za zády: Zpravodajci – parašutisté – partyzáni

S Moskvou za zády: Zpravodajci – parašutisté – partyzáni - Pavel Šmejkal | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šmejkal
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
S Moskvou za zády: Zpravodajci – parašutisté – partyzáni.pdf


Chcete si knihu přečíst?S Moskvou za zády: Zpravodajci – parašutisté – partyzáni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šmejkal. Číst S Moskvou za zády: Zpravodajci – parašutisté – partyzáni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha čtenářům přibližuje místa, která jsou spojena s činností lidí, již se v době druhé světové války zapojili do odbojovéčinnostinavázanénatehdejšíSovětskýsvaz.Od zpravodajců, kteří v protektorátu působili od rozpa-du Československa, přes výsadky vysílané z různých cen-ter ze Sovětského svazu s úkoly zpravodajskými až po skupinyryzebojové,vysazenéscílemvytvořitnaokupovanémúzemípartyzánskéskupinyaposílitozbrojený boj proti nacistům. Kromě osudů konkrétních vojáků, občanů předválečného Československa, z nichž většina vSSSRprošlaspeciálnímvýcvikem,jsouvknizevzpomínáni i jejich domácí pomocníci, bez kterých by se stanovené cíle nepodařilo splnit.


...ou za zády: Zpravodajci - parašutisté - partyzáni Pavel Šmejkal Nakladatel: Academia Když v roce 1963 vyšla, zpravodajci i laičtí recenzenti ji chválili za to, že se autor nebál ukázat vnitřní mechanismy práce tajných služeb ... Aktuality 2004 - Orthodoxie ... . Stala se bestselerem. V roce 1968 ji doplnil dílem The Great True Spy Stories (Skutečně velké špionážní případy). Za to, co jsme museli vytrpět loňské zimy pod Moskvou, nás odškodnili metály, kterým se všeobecně říkalo „Řád zmrzlého masa". Člověk se až bál pomyslet, jak se bude říkat medailím pro ty, kteří nějakým zázrakem přežijí stalingradskou kampaň. Odbojová činnost v okrese Semily v letech 1939-1945 Za kilo sádla, jehož úřední cena byla na potravin ... Aleš Drobek - Názory Aktuálně.cz ... . Člověk se až bál pomyslet, jak se bude říkat medailím pro ty, kteří nějakým zázrakem přežijí stalingradskou kampaň. Odbojová činnost v okrese Semily v letech 1939-1945 Za kilo sádla, jehož úřední cena byla na potravinové lístky 21,6O korun se platilo i přes 1.000 K. Za kilo masa, které úředně stálo 17 K se platilo 500 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY