Hrad Kokořín - vystřihovánky

Hrad Kokořín - vystřihovánky - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrad Kokořín - vystřihovánky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hrad Kokořín - vystřihovánky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Hrad Kokořín - vystřihovánky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vystřihovánka hradu Kokořín v měřítku 1:200 od společnosti Betexa se skládá ze základového plánu s vyznačenými plochami pro nalepení jednotlivých budov. Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině, němčině a angličtině. Hrad Kokořín stojí na vysoké skále na okraji Kokořínského údolí, kterým protéká říčka Pšovka. Hrad Kokořín byl postaven ve 2.čtvrtině 14.století na okraji panství pánů z Dubé, pravděpodobně Hynkem Berkou z Dubé. Hrad byl potom používán asi do poloviny 16.století. Protože však nebyl snad po celých 200 let od svého založení opravován,chátral,až spustl natolik, že již nebyl způsobilý k bydlení. Kromě toho byl hrad těžko přístupný a nepohodlný. Již v 16. století se o něm psalo jako o pustém. Kolem roku 1530 proto byla asi dva kilometry od hradu Kokořína rodem Běřkovských ze Šebířova ve vsi postavena tvrz. V období romantismu se zřícenina se svým okolím stala inspirací mnohým našim umělcům.Koncem minulého století celou oblast, včetně zříceniny hradu, koupil pražský podnikatel Václav Špaček. Rozhodl se , že v okolí Kokořína vybuduje zařízení pro rekreaci a turistiku. Proto v letech před první světovou válkou opravil hrad ,a po válce postavil rekreační zařízení, koupaliště a tenisové kurty v údolí pod ním. Interiéry hradu jsou romantizující ukázkou bydlení. Ochozem po cimbuří se dá celý hrad obejít a návštěvníci mohou vystoupit i na hradní věž, odkud je pěkný výhled do údolí.


...ovánka hradu Kokořín od společnosti Betexa se skládá ze základového plánu s vyznačenými plochami pro nalepení jednotlivých budov ... Papírové modely | Hrad Kokořín (1:200) | Modelářský-svět ... ... . Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině, němčině a angličtině.. Hrad Kokořín stojí na vysoké skále na okraji Kokořínského údolí, kterým protéká říčka Pšovka. Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině, němčině a angličtině. Hrad Kokořín stojí na vysoké skále na okraji Kokořínského údolí, kterým protéká říčka Pšovka. Hrad Kokořín byl postaven ... Hrad Kokořín vystřihovánky od 101 Kč - Heureka.cz ... . Hrad Kokořín stojí na vysoké skále na okraji Kokořínského údolí, kterým protéká říčka Pšovka. Hrad Kokořín byl postaven ve 2.čtvrtině 14.století na okraji panství pánů z Dubé, pravděpodobně Hynkem Berkou z Dubé. Papírové modely, vystřihovánky, stolní hry, naučné hry, 3D Puzzle, internetový prodej, maloo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY