Mýtus Cthulhu

Mýtus Cthulhu - Alberto Breccia, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Alberto Breccia,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mýtus Cthulhu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mýtus Cthulhu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alberto Breccia,. Číst Mýtus Cthulhu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bájného Cthulhu stvořil na začátku 20. století ve svých fantasy povídkách slavný americký spisovatel H. P. Lovecraft (1890–1937). Zvláštní hrůzyplná atmosféra jeho hororů, v nichž spíše než krev a šok převažuje tajemný strach z neznáma, dala dokonce vzniknout subžánru tzv. lovecraftovského hororu. Cthulhu se poprvé objevil v povídce Volání Cthulhu z roku 1928. V lovecraftovském fantasy světě jej doplňuje mnoho dalších mocných bytostí či božstev s nejasným vesmírným původem, jež kdysi obývaly Zemi, ale poté se stáhly do ústraní. Především Cthulhu se pro mnohé milovníky sci-fi a fantasy stal symbolem hrůzy a zla; jeho děsivost bezesporu podporuje i podivné jméno, které je nejspíše potřeba číst jako „Chlúl-hlú“.


... Cthulhu je fiktivní mytologie stvořená H ... Mediální proroci: Mýtus Cthulhu - transmédium s chapadly ... . P. Lovecraftem, jeho žáky, spoluautory, přáteli a pokračovateli, jako např. R. E. Howardem, Neilem Gaimanem, C. A. Smithem či Stephenem Kingem.Základní prvky mytologie se vyskytují již v Lovecraftově prvotině Dagon a mnoha následujících dílech, jako pomyslné body počátku se řadí povídky Nyarlathotep a Volání Cthulhu. 11 videos Play all Mýtus Cthulhu XmatuliX LP - LORE play Warhammer 40 000 LORE - Zelenokožci a Gorkamorka - Duration: 16:14. XmatuliX LP - LORE play Recommended for yo ... Conarium | Necronomicon's.name ... . XmatuliX LP - LORE play Recommended for you Call Of Cthulhu: The Dark Corners Of The Earth - 100% Mythos Specialist with Rank A Ending - Duration: 6:11:39. Alae Mortis Recommended for you. 6:11:39. Who Created Angels & Demons?...SOUVISEJÍCÍ KNIHY