Barbora neboli zbožnost

Barbora neboli zbožnost - Franz Werfel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Franz Werfel
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Barbora neboli zbožnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Barbora neboli zbožnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franz Werfel. Číst Barbora neboli zbožnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve čtyřech fragmentech vzpomíná hrdina hlavně na svou chůvu, Češku, která svou láskou poznamenala celé jeho dětství. Tato doba se nesmazatelně vryla do jeho paměti a Barbořiny zásady a postoje ho ovlivňovaly po celý život. Po mnoha peripetiích se stal hrdina lékařem a po vypuknutí 1. svět. války se dobrovolně přihlásil na frontu. Tam pozoruje Barbořinýma očima lidi kolem sebe a umožňuje tak autorovi portrétovat a parodovat v postavách z jeho okolí své současníky.


...rbora neboli zbožnost vydal Werfel v roce 1928, česky poprvé vyšla v roce 1931 ... Životopis: Franz Werfel (*10.09.1890 - †26.08.1945 ... ... . Já čerpám z překladu Radovana Charváta, který vyšel v nakladatelství Volvox Globator v roce 1997. Kompozice Barbora neboli zbožnost Franz Werfel. Barbora neboli zbožnost. Franz Werfel. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 1 hodnocení čtenářů Kniha Produkt je vyprodaný. Ve čtyřech fragmentech vzpomíná hrdina hlavně na svou chůvu, Češku, která svou láskou poznamenala celé jeho dětství. Tato doba se nesmazatelně ... Barbora neboli zbožnost Autor: Werfel, Franz Nak ... Zvláštní smrt Evropy - EchoPrime.cz ... . Tato doba se nesmazatelně ... Barbora neboli zbožnost Autor: Werfel, Franz Nakladatel: Volvox Globator EAN: ISBN: 80-7207-107-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 533 stran, česky Rok vydání: 1998 ... Kniha Barbora neboli Zbožnost Přidat komentář. Chesterton. 1 03...SOUVISEJÍCÍ KNIHY