Historie česká

Historie česká - Enea Silvia Piccolomini | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Enea Silvia Piccolomini
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie česká.pdf


Chcete si knihu přečíst?Historie česká ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Enea Silvia Piccolomini. Číst Historie česká Online je nyní tak snadné!

POPIS


Skandální, ale zároveň i nesmírně poutavá Historie česká Enea Silvio Piccolominiho, spisovatele, humanisty a římského papeže Pia II., se stala díky své čtivosti a obšírnosti na dlouhá staletí nejvyhledávanějším dílem o českých dějinách v celé Evropě. Problematičnost Historie české spočívá v tom, že Piccolomini je determinován svým celoživotním postavením významného, vrcholného a posléze nejvrchnějšího církevního manažera a hodnostáře. Proto samozřejmě nekompromisně odmítá jakékoliv odklony od církve, což u Čechů považuje takřka za národní vlastnost. Rovněž jsou mu cizí, protivné, ba až nechutné jakékoliv projevy lidské sexuality, jež kritizuje a často i zesměšňuje způsobem, který si místy nezadá s dnešním bulvárem, až na to, že je na rozdíl od bulváru vtipný a zábavný. Obě výše uvedené neřesti pak přisuzuje většině českých panovníků, kteří jsouce dle něho smilníky, nechali lhostejně vzniknout kacířům, desetiletí ničícím jeho svaté římské impérium.Jak už to ovšem bývá, autorovy kritické a varovné pasáže působí naopak zábavně a svou vesele dojemnou snahou po odsudku hříšníků dokonce až roztomile.


...Česka jsou historií jak dnešní České republiky, tak států, které jí předcházely, a území, na kterém leží ... Česká televize - Wikipedia ... .Historie lidského osídlení zde trvá od nejstaršího paleolitu.První lidé dnešního typu se objevili v mladém paleolitu, tedy v období před 12 až 40 tisíci lety. Historie Česka. Pojďte spolu s námi poznávat naši historii. Čekají na nás nejen vládcové a jejich osudy. Zúčastníme se mnohých bojů a válek. Zjistíme, jak v různých obdobích lidé žili, kde bydleli, jak se obléka ... Přehled dílů — Historie.cs — Česká televize ... . Zúčastníme se mnohých bojů a válek. Zjistíme, jak v různých obdobích lidé žili, kde bydleli, jak se oblékali, co jedli. Objevíme různé zrady, ale i veselé okamžiky našich předků. Publicistický cyklus o významných okamžicích české historie i československých a českých moderních dějin. Pořad vyrábí Redakce aktuální publicistiky zpravodajství ČT pod vedením ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY