Básnické dílo

Básnické dílo - Paul Verlaine | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Paul Verlaine
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Básnické dílo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Básnické dílo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Verlaine. Číst Básnické dílo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poprvé vychází v češtině kompletní básnické dílo Paula Verlaina v překladu Gustava Francla. Překladatel se věnuje po celý život překládání francouzské poezie a překlad Verlainova díla je vskutku významným počinem a stane se obohacením literárního fondu překladových děl. Osobnost Paula Verlaina a jeho díla upoutává čtenáře dlouhá desetiletí a do jedinečného světa poezie a jejího kouzla uvádí stále nové a nové čtenáře.


... básnické dílo představovalo z počátku pohled zdola, s osobní citovou účastí ... Básnické dílo Johna Keatse. (Book, 1958) [WorldCat.org] ... . První sbírka nebyla doceněna ani Boženou Němcovou, Františkem Palackým či Josefem Václavem Fričem. Postupně se v Nerudově básních projevoval zájem o národ a jeho sebeuvědomění. Každé literární dílo (a tedy i poezie) můžeme rozčlenit na tři základní složky: na jazykový, tematický a kompoziční plán. Básnické prostředky spadají do plánu jazykového. Jedná se o takový způsob u ... Básnické dílo (Book, 1978) [WorldCat.org] ... . Básnické prostředky spadají do plánu jazykového. Jedná se o takový způsob užívání jazyka, který text ozvláštňuje, a čím lépe a příhodněji jej umí autor použít, tím lepšího ... Literární dílo. Své první básnické pokusy psal v němčině (Versuche des Ignac Macha, Hoffnung). V roce 1830 se definitivně uchýlil k češtině. V prosinci 1831 vychází v časopise Večern...SOUVISEJÍCÍ KNIHY