Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend

Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend - Marie Heaneyová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Heaneyová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend.pdf


Chcete si knihu přečíst?Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Heaneyová. Číst Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nejstarší památky irské literatury se dělí do čtyř hlavních cyklů: mytologického, ulsterského, feniánského (Finnova) a historického (neboli cyklu králů). Autorka do své sbírky pojala pověsti z prvních tří cyklů. Hrdiny mytologického cyklu jsou příslušníci lidu Túatha Dé Danaanů, národa polobohů, jenž obýval Irsko, dokud jej nevypudili předci dnešních obyvatel - Milové. K ústředním tématům cyklu patří boj Túatha Dé Danaanů s Fomoriany, plemenem polodémonů žijícím na ostrovech roztroušených u irského pobřeží. Ulsterský cyklus vypráví o hrdinských činech Conora Mac Nessy a bojovníků Rudé větve, kteří žili okolo počátku našeho letopočtu. Fenianský cyklus pojednává o Finnovi Mac Cumhaillovi a jeho družině Fianna.


...ti vlnami Autor: Heaneyová, Marie Nakladatel: Apsida EAN: 9788086242033 ISBN: 80-86242-03-X Originál: Over Nine Waves: A Book of Irish Legends Překlad: Hron, Zdeněk a Ryčovský, Ivan Popis: 1× kniha, vázaná, 248 stran, česky Rozměry: 12,5 × 20 cm Rok vydání: 1999 Kniha Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend Přidat komentář ... PDF Srovnávací mytologie ... . bekule. 3 18.05 ... je kniha irských mýtů a legend, které sebrala a převyprávěla Marie Heaney. Pro irské děti jsou tyhle příběhy jako pro nás Staré pověsti české, prostě stará, obnošená vesta, ale pro nás je to svěží, neobvyklé a magické ... Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend kniha od: Marie Heaney. 85 % ... Kniha Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend je v. Přečtených: 18x: Čtenářské výz ... Antikvariát Nerudova, Nerudova 16/212, Prague (2020) ... . Pro irské děti jsou tyhle příběhy jako pro nás Staré pověsti české, prostě stará, obnošená vesta, ale pro nás je to svěží, neobvyklé a magické ... Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend kniha od: Marie Heaney. 85 % ... Kniha Za devíti vlnami: Kniha irských mýtů a legend je v. Přečtených: 18x: Čtenářské výzvě ... ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY