Do třetího a čtvrtého pokolení I.

Do třetího a čtvrtého pokolení I. - Jan Herben | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Herben
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Do třetího a čtvrtého pokolení I..pdf


Chcete si knihu přečíst?Do třetího a čtvrtého pokolení I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Herben. Číst Do třetího a čtvrtého pokolení I. Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl dvoudílné kroniky, jež náleží do zlatého fondu české literatury, autor sleduje vývoj moravského venkova ve století, které zbavilo vesnici nevolnictví a pak roboty, a tím jí dalo možnost svobodného podnikání. Soustřeďuje se hlavně na rub získávání svobod: na rozvrat pospolitosti, úpadek obcí i rodin. „Všeobecná volnost převrátila se ve všeobecnou bezhlavost," komentuje důsledky roku 1848 pro venkov. Postupný rozvrat demonstruje na čtyřech generacích selské rodiny Hrabců, a to od nejstaršího příslušníka, panského drába a později bezohledného utiskovatele lidu až k národně buditelskému úsilí jeho pravnuka. Zachycuje zároveň i vliv významných dějinných událostí na život a myšlení venkovského lidu hanáckého Slovácka, kde se děj odehrává. Biblický výrok o tom, že hříchy otců se mstí ještě na čtvrtém pokolení, dává autorově kritičnosti vůči jednomu století pak rozměr mnohem širší.


...ího a čtvrtého pokolení je generační románová kronika vyprávějící o historii Slovácka od tereziánské doby až do konce 19 ... Do třetího a čtvrtého pokolení III - Jan Herben | Knihy ... ... . století. V prvním a druhém dílu kroniky je velký rozdíl, zejména v poměru mezi počtem stránek věnovaných politickým dějům a stránek rozvíjejících dějové peripetie. Do třetího a čtvrtého pokolení aneb cesta proměny traumatického zážitku v rodině. Přednáška psychoterapeutky Heleny Klímové v rámci cyklu Člověk v dialogu v ... This banner text can have markup.. web; books; ... E-kniha: Do třetího a čtvrtého pokolení - III | Knihy.ABZ.cz ... . Přednáška psychoterapeutky Heleny Klímové v rámci cyklu Člověk v dialogu v ... This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation In Do třetího a čtvrtého pokolení I. a II. díl. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění v Praze roku 19...SOUVISEJÍCÍ KNIHY