Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec

Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec - Jitka Bednářová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jitka Bednářová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Bednářová,. Číst Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vyskočilův Kryštof Kolumbus patří k nejzdařilejším českým životopisům, léta vydání 1945 a 1947 však nedovolila náležité kritické zhodnocení. Kolumbus je podán jako génius, který Ameriku uzřel, muž víry, který v ni uvěřil. Jde o strhující četbu svrchované vypravěčské spontaneity, obrazotvornou a básnivou. Jitka Bednářová ve Svatém Mořeplavci vede vykladačský dialog s Vyskočilovým životopisem. Poukazuje na to, že Kolumbus je v něm podán jako světec, a Vyskočilovo dílo poprvé interpretuje jako hagiografii, sleduje vývoj hagiografického žánru, téma světce a svatosti v české moderní literatuře. Pro Vyskočilova Kolumba nachází předobrazy jednak ve staré latinské hagiografické tradici jako v osobitém způsobu vyprávění, jednak v několika francouzských a českých dílech o Kolumbovi-svatém mořeplavci.


... Kolumbus (italsky Cristoforo Colombo, latinsky Christophorus Columbus, španělsky Cristóbal Colón, portugalsky Cristóvão Colombo, asi 31 ... Tajemství Kryštofa Kolumba: Věděl o americkém kontinentu ... ... . října 1451?, Janov - 20. května 1506, Valladolid) byl janovský mořeplavec a kolonizátor narozený v Janovské republice v dnešní severozápadní Itálii. Ve službách Katolických králů Španělska uskutečnil čtyři plavby přes ... Kryštof Kolumbus / Svatý Mořeplavec Autor: Bednářová, Jitka a Vyskočil, Albert Nakladatel: Atlantis EAN: 9788071082088 ISBN: 80-7108-208-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 432 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2000 Tento vytrvalý a zanícený mořeplavec objevil díky svému snu kontinent, o jehož existenci tehdejší Evropa neměla ani tušení. Category Nonprofits & Activism Svatý Kryštof je známý jako pomocník v nouzi a ochránce poutníků. Domácí varianty jména: Kryšt ... Kryštof Kolumbus - Wikipedie ... . Category Nonprofits & Activism Svatý Kryštof je známý jako pomocník v nouzi a ochránce poutníků. Domácí varianty jména: Kryšt...SOUVISEJÍCÍ KNIHY