O smyslu bytí

O smyslu bytí - Richard P. Feynman | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Richard P. Feynman
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O smyslu bytí.pdf


Chcete si knihu přečíst?O smyslu bytí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard P. Feynman. Číst O smyslu bytí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha obsahuje tři přednášky z roku 1963, proslovené na Washingtonské univerzitě, v nichž se Feynman neobracel na studenty a vědce, ale na laickou veřejnost. Světoznámý fyzik se zamýšlel nad vztahem vědy, filozofie a náboženství, nad tím, jak nejistota hodnot a jejich kritérií ovlivňuje naše vyhlídky do budoucnosti, a připomněl, že největší hrůzy byly vykonány právě nesprávným pochopením filozofických idejí. Čtenář se dozví, co si Feynman myslel o "věcech veřejných", pozná jeho občanské názory i to, jakou roli přisuzoval kráse a umění v lidském životě, sleduje jeho postřehy o společnosti, úvahy o konfliktu mezi vědou a náboženstvím, o míru a válce - prostě o všem co zajímalo tohoto nevšedního vědce i občana.


...u bytí k těmto knihám patří. Proč? Kvůli myšlence, že vědecká práce se nesmí dělat kvůli její aplikaci, ale pro objevování samotné ... Vladimír Holan - autor básnických próz o smyslu lidského bytí ... . Naše realita a okolí, to že svět je rotující koule, která přidržuje lidi na svém povrchu, to, že víříme kolem slunce, vnitřní ustrojení živého organismu, proteiny ... „Pan Feynman nežertuje", tak v krátkosti a lapidárně vystihl Timothy Ferris v roce 1998 první knižní vydání souboru Feynmanových přednášek O smyslu bytí. Kniha obsahuje tři přednášky z roku 1963, proslovené na Washingtonské univerzitě, v nichž se Feynman neobracel na studenty a vědce, ale na ... O smyslu bytí by Richard P. Feynman - Goodreads ... . Kniha obsahuje tři přednášky z roku 1963, proslovené na Washingtonské univerzitě, v nichž se Feynman neobracel na studenty a vědce, ale na laickou veřejnost. O smyslu bytí book. Read 433 reviews from the world's largest community for readers. Kniha obsahuje tři přednášky z ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY