České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století

České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století - Libor Jan | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Libor Jan
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Libor Jan. Číst České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sborník příspěvků sekce církevních dějin na 8. sjezdu českých historiků v Hradci Králové. Autoři rekapitulují vývoj disciplíny v posledních desetiletích, hodnotí dosavadní literaturu a vytyčují badatelské úkoly v nejbližší budoucnosti. Přispěvatelé: Zdeňka Hledíková, Libor Jan, František Holeček, Václav Bartůšek, Jaroslav Šebek, Vácslav Babička, Jiří Hanuš, Rudolf Vévoda, Ondřej Bastl, Miloš Kouřil, Jan Stříbrný.


... polovině 19. století proběhla rychlá modernizace a industrializace českého území ... České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století ... ... . ... Vnitřní politiku v posledním desetiletí 20. století a v prvním desetiletí 21. století charakterizovalo střídání pravicové konzervativně liberální Občanské demokratické strany ... Kniha České dějiny ve Wikiknihách; Dějiny ve škole byly neuvěřitelně falšovány, o kladných stránkách církevní historie se neučilo, v dějepisných učebnicích byly pouze informace o těch událostech, kde církev v minulosti prokazatelně hrála negativní roli (například výklad "doby temna" a úlohy jezuitského řádu), přestože dosud nebyly probádány ... HANUŠ, Jiří, O. BASTL a Rudolf VÉVODA. Česká a moravská církev od josefinismu ... Česká a moravská církev od josefinismu k modernismu ... ... HANUŠ, Jiří, O. BASTL a Rudolf VÉVODA. Česká a moravská církev od josefinismu k modernismu. In České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století.1. vyd. Brno: CDK, 2000. ISBN 80-85959...SOUVISEJÍCÍ KNIHY