Neodsunuté vzpomínky: Česká zkušenost pohraničí

Neodsunuté vzpomínky: Česká zkušenost pohraničí - Alena Wagnerová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Alena Wagnerová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Neodsunuté vzpomínky: Česká zkušenost pohraničí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neodsunuté vzpomínky: Česká zkušenost pohraničí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Wagnerová. Číst Neodsunuté vzpomínky: Česká zkušenost pohraničí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Spisovatelka a publicistka Alena Wagnerová zachytila v prvních Odsunutých vzpomínkách (PROSTOR 1993) zkušenost jedné generace sudetských Němců s odsunem a údělem vyhnance v poválečném Německu - zkušenost těch, kteří v době války byli dětmi. Nyní se obrací ke stejné generaci českých obětí zla druhé světové války: ke zpovědím lidí, kteří byli hned po mnichovském diktátu vyhnáni jako první ze svých domovů v pohraničí tehdejšího Československa. Jednotlivá vyprávění skládají mozaiku naplněnou nostalgickým smutkem po časech, kdy v pohraničí bylo jedno, jestli je člověk Čech nebo Němec, protože slušní lidé se mezi sebou vždycky domluvili.


...elka a publicistka Alena Wagnerová zachytila v prvních Odsunutých vzpomínkách (PROSTOR 1993) zkušenost jedné generace sudetských Němců s odsunem a údělem vyhnance v poválečném Německu - zkušenost těch, kteří v době války byli dětmi ... Kniha Údolí výstrahy - Trh knih - můj antikvariát online ... . Kniha: Neodsunuté vzpomínky Česká zkušenost pohraničí Autor: Alena Wagnerová Spisovatelka a publicistka Alena Wagnerová zachytila v prvních Odsunutých vzpomínkách (PROSTOR 1993) zkušenost jedné generace sudetských Němců s odsunem a údělem vyhnance v poválečném Německu ... Obsah: Neodsunuté vzpomínky Česká zkušenost pohraničí Spisovatelka a publicistka Alena Wagnerová zachytila v prvních Odsunutých vzpomínkách (PROSTOR 1993) zkušenost jedné generace sudetských Němců s odsunem a údělem vyhnance v pov ... CzechKid : Czech-German relations ... ... Obsah: Neodsunuté vzpomínky Česká zkušenost pohraničí Spisovatelka a publicistka Alena Wagnerová zachytila v prvních Odsunutých vzpomínkách (PROSTOR 1993) zkušenost jedné generace sudetských Němců s odsunem a údělem vyhnance v poválečném Německu - zkušenost těch, kteří v době války ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY