Šedá je barva naděje

Šedá je barva naděje - Irina Ratušinská | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Irina Ratušinská
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šedá je barva naděje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šedá je barva naděje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irina Ratušinská. Číst Šedá je barva naděje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vzpomínek ruské básnířky, která se z politických důvodů ocitla v lágru bývalého sovětského režimu. V roce 1982 byla ve svých osmadvaceti letech zatčena a za "produkci a distribuci antisovětské poezie" odsouzena k dvanácti letům ztráty svobody, nejvyššímu trestu, který byl udělen ženě za politickou činnost po Stalinově smrti. Je obdivuhodné, že na prožité hrůzy dokázala vzpomínat několik měsíců poté, co skončily, s poměrně velkou dávkou humoru, nadhledu a ironie.


...divem, že žlutá barva, široce přijímaná pro svůj jas a kladné pocitové a věcné asociace, jež vyvolává, je jen pro pouhých pět procent dospělých oblíbenou barvou ... Šedá hmota - Wikipedie ... . Ve vlnovém pásmu jí odpovídá 575 nm, v delších vlnách přechází do oranžové (600nm) a červené (660nm) barvy. Šedá barva Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života. ... Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohle ... Šedá je barva naděje - luxor.cz ... . Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života. ... Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové ... Šedá je barva naděje je knihou básniřčíných vzpomínek na tři roky strávené v Malé zóně, do níž byly sváženy nejnebezpečnější politické vězenkyně z cel... Šedá je barva naděje Autor: Ratušinská,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY