Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese

Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese.pdf


Chcete si knihu přečíst?Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mohlo by se zdát, že v evropské poezii právě končícího století nás už nic nepřekvapí. Antologie italských "soumračných" básníků ze samého počátku téhož století má přesto šanci stát se pro čtenáře objevem právě svou nenápadností a nepřevratností: pokorným, tichým intimismem, který ulpívá na každodenních předmětech, dojemných svou banalitou. V brilantním přetlumočení Jiřího Pelána tak objevíme polohu, která představovala rozchod s druhou polovinou 19. století ve smyslu ironicko-sentimentálního popření sebedůvěry pozitivistických jistot i dekadentních chimér a zároveň byla i posledním, pozdně secesním plodem básnické tradice. Páteř svazku tvoří vedle menších tvůrců básníci Guido Gozzano (1883-1916), Sergio Corazzini (1886-1931), Corrado Govoni (1883-1965), Aldo Palazzeschi (1885-1974) a Marino Moretti (1885-1979). Překlad Jiřího Pelána byl oceněn Státní cenou za literaturu 2002.


...íci soumraku Básníci soumraku: Italská poezie pozdní secese Nakladatel: Paseka 2001 Básníci soumraku Italská poezie pozdní secese Sergio Corazzini ... Státní literární ceny získali Legátová a Pelán ... ... . Bílá sonáta v moll. I - Sestřičky, poběžte honem! - Slunce je v zahradě, vstává! - Ubohé slunce, je mu zima, nemyslíte? - Svá jara oplakává... - Slunce rekonvalescentů. - Tak se usmívá sestra Anna. - Jak chladně hoří! Vypráví pohádku ze zámoří. Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Tato poezie vznikala v letech 1903-1918 a navazovala především na francouzský symbolismus. Básníci soumraku, zv ... Czech State Award for Translation - Wikipedia ... . Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Tato poezie vznikala v letech 1903-1918 a navazovala především na francouzský symbolismus. Básníci soumraku, zvaní též "krepuskoláři", psali svou poezii volným i vázaným veršem a motivicky v ní objevovali ospalý rytmus provinčního života, tiché půvabné parky nebo pocit míjejícího mládí. Tato poezie vznikala v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY