Střet civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu

Střet civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu - Samuel P. Huntington | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Samuel P. Huntington
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střet civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střet civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Samuel P. Huntington. Číst Střet civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha předního amerického politologa je pronikavou analýzou stavu světové politiky po skončení studené války, kdy hnacími silami již nejsou národní státy a ideologie, nýbrž civilizace vymezené náboženskými, právními a kulturními tradicemi. Globální politika bude formována především kulturními rozdíly a pokud propuknou války, budou se týkat celých civilizací. Právě na rozhraní těchto kultur ve "zlomových liniích" se nacházejí možná ohniska konfliktů, jež mohou přerůst v mezicivilizační střety. Huntington varuje před rozšířením a vystupňováním těchto střetů a zevrubně analyzuje důvody, které k nim vedou: změny mocenské rovnováhy mezi Západem a někdejšími koloniálními oblastmi třetího světa, ekonomický, vojenský i politický růst asijských civilizací, kulturní obrat nezápadních společností k domácím tradicím, demografická exploze a konflikty vyvolané militantností islámu a vzestupem Číny.


...civilizací: Boj kultur a proměna světového řádu Samuel P ... Střet civilizací | Armáda ČR ... . Huntington Nakladatel: Rybka Publishers 2001 STŘET CIVILIZACÍ BOJ KULTUR A PROMĚNA SVĚTOVÉHO ŘÁDU Nancy, jež přečkala „střet" s úsměvem na tváři Střízlivé proroctví Samuela Huntingtona Když v roce 1993 vyšel v nejprestižnějším americkém časopise věnovaném otázkám zahraniční Všechny informace o produktu Kniha Střet civilizací -- Boj kultur a proměna světového řádu - Samuel P. Huntington, porovnání cen z internetových obchodů, hodno ... Huntington Samuel: Střet civilizací | Rybka Publishers ... . Huntington, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Střet civilizací -- Boj kultur a proměna světového řádu - Samuel P. Huntington. Start by marking "Střet civilizací: boj kultur a proměna světového řádu" as Want to Read: ... Start your review of Střet civilizací: boj kultur a proměna světového řádu. Write a review. Dec...SOUVISEJÍCÍ KNIHY