Nepřátelé lidstva

Nepřátelé lidstva - Mika Waltari | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mika Waltari
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nepřátelé lidstva.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nepřátelé lidstva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mika Waltari. Číst Nepřátelé lidstva Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mám pocit, že překlad je ze strany autora žalovatelný. Překladatel nezná souvislosti a celkový dojem je pak hodně ubohý. Abych uvedl několik perel: místo Castora a Poluxe jsou zmiňováni Castor a Poluk, velitel legií Vindex je přejmenován na Vindeka atd. Takových 'pitomůstek' je kniha plná. Za vrchol lze považovat scénu, ve které je Neronovi 'zasunuta' dýka do hrdla. Myslím, že vydavatel by se měl poohlédnout po někom schopnějším. Díky překladu je škoda peněz.


...epřátelé lidstva je přesto napsána výborným jazykem a je zde opět nepřeberné množství zajímavých myšlenek ... Nepřátelé lidstva: Waltari Mika ... . PS: Třebaže mám Walteriho příběhy moc ráda, musím říct, že takové Quo Vadis nebo Není římského lidu je mnohem lepší. Text je ucelenější a ne takový rozlítaný... Historický román z převratného období Říma, kdy byli křesťané považováni za nepřátelé lidstva. Navazuje na román Jeho království. Je psán formou memoárů římského senátora, souputníka čtyř císařů,.. ... Nepřátelé lidstva - Mika Waltari — Kniha.cz ... . Navazuje na román Jeho království. Je psán formou memoárů římského senátora, souputníka čtyř císařů,... Skvrnitý a břišní tyfus: staletí nepřátelé lidstva, které porazila až moderní antibiotika ; Poslední články. 14:07. Šéf Nejvyššího soudu Angyalossy musí rychle ukázat, že nebud...SOUVISEJÍCÍ KNIHY