Číhošťský zázrak

Číhošťský zázrak - František Drašner | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
František Drašner
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Číhošťský zázrak.pdf


Chcete si knihu přečíst?Číhošťský zázrak ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Drašner. Číst Číhošťský zázrak Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dosud nejúplnější pokus o rekonstrukci takzvaného Číhošťského zázraku. Dodnes nevyjasněná je role STB, která umučila katolického kněze, pátera Josefa Toufara. Autor shrnul všechny dostupné prameny včetně výslechových protokolů a dobových svědectví a předkládá je čtenáři, aniž by se sám pokoušel vyslovovat definitivní závěry. Předmluvu ke knize napsal předseda Senátu a historik PhDr. JUDr. Petr Pithart.


...šťský zázrak je událost, ke které došlo v obci Číhošť na přelomu let 1949 a 1950 ... Moderní-Dějiny.cz | Číhošťský zázrak ... .Při mši svaté o 3. adventní neděli 11. prosince 1949 se několikrát během kázání místního faráře Josefa Toufara pohnul asi půl metru vysoký kříž nad svatostánkem na hlavním oltáři místního kostela Nanebevzetí Panny Marie.Svědků pohybu kříže bylo asi 20. This feature is not available right now. Please try again later. Neznámí hrdinové - Číhošťský svědek Číhošťský svěde ... Číhošťský zázrak zůstává i po 70 letech záhadou. Farář ... ... . Please try again later. Neznámí hrdinové - Číhošťský svědek Číhošťský svědek. Události v Číhošti, kdy se několikrát v místním kostele při mši pohnul kříž, využila v roce 19... Číhošťský zázrak Psal se rok 1949 a v číhošťském kostele Nanebevzetí Panny Marie byla sloužena mše svatá. Století se blížilo ke svému zlomu a do Štědrého dne chybělo 13 dní. Sváteční nálada pomohla číhošťským věříc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY