Klimt - Život a dílo

Klimt - Život a dílo - Susanna Partschová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Susanna Partschová
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Klimt - Život a dílo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klimt - Život a dílo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Susanna Partschová. Číst Klimt - Život a dílo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rakouský malíř Gustav Klimt (*14. 7. 1862 Vídeň, † 6. 2. 1918 tamtéž), vyrostl v nuzných poměrech, ale díky svému talentu se vypracoval na vůdčí uměleckou osobnost své doby. V r. 1897 se stal spoluzakladatelem Wiener Sezession a představitelem vídeňské secese. Monografie S. Partschové, která vystudovala kunsthistorii na univerzitě v Heidelberghu, se věnuje vývoji umělce, zrodu jeho tzv. "zlatého stylu". Snaží se objevit nové pohledy na umělcovo dílo a zprostředkovat je čtenáři i prostřednictvím četných, pečlivě provedených reprodukcí. Vedle pozornosti uměleckému životu najdeme v monografii i kapitolu o Klimtově vztahu k ženám, provázenou příklady jeho erotických kreseb. Velkolepá výstava "Sen a skutečnost ve Vídni 1870-1930", která v posledních letech proběhla ve Vídni, Paříži a New Yorku, potvrdila význam Klimtova díla pro současnost a trvalou oblibu jeho díla, rovnající se téměř zbožné úctě.


...skal zlatou medaili na Světové výstavě v Paříži ... Egon Schiele - Wikipedie ... . V roce 1905 Klimt odkoupil od státu všechny obrazy určené pro univerzitu, opustil Secesi a založil novou skupinu - Kunstschau. Na IX. Bienále v Benátkách se v roce 1910 setkal s velkým úspěchem. V roce 1911 získal v Římě první cenu za Život a smrt. Život. Otec Ernst Klimt, zlatník a rytec pocházející z Travčic u Litoměřic, připravoval své syny na zlatnické povolání, ale Gustav projevoval výrazné kreslířské nadání a ve čtrnácti letech úspěšně absolvoval přijímací zkoušku na Kunstgewerbeschule, vídeňskou uměleckoprůmyslovou školu. Zároveň studoval malířství v ateliéru Ferdinand ... Kniha: Gustav Klimt. Život a dílo (Susanna Partschová ... ... . Zároveň studoval malířství v ateliéru Ferdinanda Laufbergera a po ... Život a dílo Otec Ernst Klimt, zlatník a rytec pocházející z Travčic u Litoměřic[1], připravoval své syny na zl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY