Spisy sv. 7 - Příběhy

Spisy sv. 7 - Příběhy - Vladimír Holan | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Holan
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spisy sv. 7 - Příběhy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spisy sv. 7 - Příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Holan. Číst Spisy sv. 7 - Příběhy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Už název svazku napovídá, že jde o básně, které tíhnou k příběhovosti, k epice. První oddíl přináší tři básně (dost výstižné je označení básnické povídky) psané v pravidelných rýmovaných strofách z válečných let: První testament, Terezka Planetová, Cesta mraku. Druhý oddíl je souborem jedenácti dramatických příběhů psaných ve volném verši. Některé jsou autobiografické: Návrat, Prostě, Sbohem, Smrt si jde pro básníka. Jiné příběhy jsou milostné (Zuzana v lázni, Dopis), další trýznivě i vykupitelsky osudové (Óda na radost, Nokturno, Martin z Orle, řečený Suchoruký, Útěk do Egypta). Kniha přináší skutečné dějetvorné příběhy odehrávající se v dramatu „divadla světa“. Je uhrančivá i čtenářsky a má jedinečné a nezastupitelné místo v dějinách české literatury.


.... 7 - Příběhy Autor: Holan, Vladimír Nakladatel: Paseka EAN: 9788071855095 ISBN: 80-7185-509-X Popis: 1× kniha, vázaná, 256 stran, česky Rozměry: 15 × 20 cm Rok vydání: 2002 ... Spisy (Book, 1992) [WorldCat.org] ... ... Spisy sv. 7 - Příběhy Vladimír Holan. Spisy sv. 7 - Příběhy. Vladimír Holan. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Produkt je vyprodaný. Už název svazku napovídá, že jde o básně, které tíhnou k příběhovosti, k epice. První oddíl přináší tři básně (dost výstižné je ... Obsah: Spisy sv. 7 - Příběhy Už název svazku napovídá, že jde o básně, které tíhnou k příběhovosti, k epi ... Spisy sv. 4 - Na celé ticho - Vladimír Holan | Knihy Dobrovský ... . První oddíl přináší tři básně (dost výstižné je ... Obsah: Spisy sv. 7 - Příběhy Už název svazku napovídá, že jde o básně, které tíhnou k příběhovosti, k epice. První oddíl přináší tři básně (dost výstižné je označení básnické povídky) psané v pravidelných r...SOUVISEJÍCÍ KNIHY