Hledání jazyka interpretace: k modernímu prozaickému textu

Hledání jazyka interpretace: k modernímu prozaickému textu - Petr A. Bílek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr A. Bílek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání jazyka interpretace: k modernímu prozaickému textu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hledání jazyka interpretace: k modernímu prozaickému textu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr A. Bílek. Číst Hledání jazyka interpretace: k modernímu prozaickému textu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Petra A. Bílka poskytuje ucelený a u nás dosud v takové podobě nepublikovaný souhrn soudobého literárněteoretického uvažování o možnostech a mezích interpretace moderního vyprávění. Její tři oddíly nabízejí přehled literárněvědných metodologií 20. století z hlediska jejich pojetí interpretace, úvahy o možnostech interpretace zaměřené na vnitřní výstavbu a uspořádání textu a koncepty interpretačních přístupů zdůrazňujících odkazování textu mimo sebe, ať už do sféry „aktuálního světa“, k jiným textům, k autorovi a k vnímateli. Součástí knihy je rozsáhlá přehledová bibliografie, která mapuje základní české a především zahraniční práce k tématu. Kniha je cennou pomůckou pro všechny studenty i odbornou veřejnost vstupující do terénu soudobé literární teorie, interpretace textu, metodologie literární vědy a naratologie.


...ři oddíly nabízejí přehled literárněvědných metodologií 20 ... Portál Portál ZČU > Courseware > KČJ > TL > Studijní materiály ... . století z hlediska jejich pojetí interpretace, úvahy o možnostech interpretace zaměřené na... Zobrazit celý text Hledání jazyka interpretace k modernímu prozaickému textu BÍLEK, Petr A. Hledání jazyka interpretace :k modernímu prozaickému textu.Vyd. 1. Brno: Host, 2003. 360 s. ISBN 80-7294-080-5. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Bílek, Petr A.: Hledání jazyka interpretace (k modernímu prozaickému textu) B ... Notes on Contributors ... .: Hledání jazyka interpretace (k modernímu prozaickému textu) Brno, Host 2003, 360 stran. ISBN: 80-7294-080-5 . Petr. A. Bílek je literárním historikem a kritikem, který se zaměřuje na soudobou českou poezii. Hledání jazyka interpretace je osmým svazkem „Teoretické knihovny". Petr A. Bílek (* 1962 Vlašim) je český literární teoretik a historik, profesor Ústavu české...SOUVISEJÍCÍ KNIHY