Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938.

Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938. - Jan Stejskal, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Stejskal,
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938..pdf


Chcete si knihu přečíst?Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Stejskal,. Číst Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938. Online je nyní tak snadné!

POPIS


která chce vůbec poprvé zachytit problém roku 1938 na Liberecku, Jablonecku, Frýdlantsku a Turnovsku jako celek. Na jedné straně mapuje vojenskou situaci, budování československého opevnění a přípravy na obranu republiky, na druhé straně líčí napjatou atmosféru ve společnosti a krušné osudy obyvatel tohoto hornatého kraje. Seznámíte se s prudkým rozvojem sudetoněmeckého nacistického hnutí a jeho úsilím o rozbití Československa. Kniha Vám přiblíží hořký konec zdejšího soužití Čechů a Němců, zvláště tragický vývoj po Mnichovu. Především však máte v rukou první rozsáhlejší studii o československém opevnění v této části severních Čech - od průběhu výstavby objektů po popis jednotlivých úseků. Zvláštní pozornost autoři kladou na úlohu československé armády. Nemůže proto chybět dynamický obraz mobilizace a válečné sestavy československých vojsk na konci září 1938. Právě tím publikace zaplňuje mezeru v dosud vydané literatuře. Textová část je doplněna množstvím atraktivních dobových fotografií, výkresy, tabulkami a mapami.


...niha: Drama '38 Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 ... Prepad colnice v Habarticiach - Wikipédia ... . Autor: Jan Stejskal ; Libor Stejskal která chce vůbec poprvé zachytit problém roku 1938 na Liberecku, Jablonecku, Frýdlantsku a Turnovsku jako celek. Send e-mail Print links="view.exportLinks" jp-show-if-empty="true" jp-single-button-overwrite-link-text="'Export'" jp-dropdown-button-text="'Export'" Permanent link Drama ´38: Opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938. Jan Stejskal, Libor Stejskal Nakladatel: Knihy 555 2003 Měli bychom se snaži ... Drama '38. Opevnění. Češi a Němci. Mobilizace na Liberecku ... ... . Jan Stejskal, Libor Stejskal Nakladatel: Knihy 555 2003 Měli bychom se snažit vidět rok 1938 jako nikterak výjimečnou situaci v lidských dějinách, která měla i zcela jiná řešení. ... Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938 ... Kniha Drama '38 : opevnění, Češi a Němci, mobilizace na Liberecku v roce 1938. ... Libor Stejskal česká, 1977. Jan St...SOUVISEJÍCÍ KNIHY