Hitlerova mládež: Ztracená generace

Hitlerova mládež: Ztracená generace - Guido Knopp | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Guido Knopp
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hitlerova mládež: Ztracená generace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hitlerova mládež: Ztracená generace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Guido Knopp. Číst Hitlerova mládež: Ztracená generace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nikdy v životě již nebudou svobodní. Tato temná hrozba, kterou vyslovil Adolf Hitler v roce 1938, zasáhla miliony německých dětí. Diktátor pro "svou" mládež vytvořil jednotný program: v deseti nástup do Jungvolku, ve čtrnácti Hitlerjugend, potom NSDAP; následovala pracovní služba a odvod do wehrmachtu. Dlouholetá manipulace, jíž se na svých vlastních lidech dopouštěl zločinný režim, nezůstala bez následků a mnozí Němci trpěli tímto traumatem celý život. Známý historik Guido Knopp, který vzal na sebe nelehký úkol přiblížit současníkům temnou kapitolu německé říše, seznamuje čtenáře se smutnou historií mládeže v nacistickém státě. Na základě autentických výpovědí pamětníků popisuje, jak je režim systematicky získával do svých řad, a s pomocí oficiálních dokumentů i dosud nezveřejněných materiálů ze soukromých archivů objasňuje, s jak mrazivou precizností fungovala Hitlerova tyranie. "Hitlerovy děti" si svého "otce" nevybraly samy. Osud jim určili rodiče, kteří diktátorovi nedovedli nebo nechtěli zabránit v nástupu k moci. Nejmladší generace se tak ocitla v nemilosrdném soukolí německého nacismu. Každý reagoval jinak: někteří byli naplněni ideály, pocitem zodpovědnosti, patriotismu, či dokonce fanatismu a touhou udělat víc, než se od nich požadovalo. Jiní se naopak trpně poddali osudu nebo poslouchali s nevolí, v tichém vzdoru a s vnitřním odporem. Jen málokdo se z vazeb na nacistický režim dokázal vymanit zcela. Vzpomínky svědků tehdejší doby konfrontované s historickými dokumenty tvoří odkaz této "zneužité" generace, který stále patří k nejvýznamnějším tématům německých dějin.


...va mládež: Ztracená generace by. Guido Knopp, Milan Churan (translator) 3 ... Je dnešní mládež zkažená? - Manipulátoři ... .73 · Rating details · 116 ratings · 11 reviews Nikdy v životě již nebudou svobodní. Tato temná hrozba, kterou vyslovil Adolf Hitler v roce 1938, zasáhla miliony německých dětí. Diktátor pro "svou" mládež vytvořil jednotný program: v deseti ... Pojem „ztracená generace" (anglicky Lost Generation) poprvé použila americká spisovatelka Gertrude Steinová, označila tak skupinu amerických spisovatelů narozených kolem roku 1900.Termín zpopularizoval Ernest Hemingway použitím ve své prvotině Fiesta ... KNOPP, Guido : Hitlerova mládež ... .Termín zpopularizoval Ernest Hemingway použitím ve své prvotině Fiesta (I slunce vychází).. Tito spisovatelé zažili první světovou válku a tuto skutečnost zobrazovali ve svých dílech. Hitlerova mládež Ztracená generace. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaj...SOUVISEJÍCÍ KNIHY