Poslední anglický král

Poslední anglický král - Julian Rathbone | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Julian Rathbone
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední anglický král.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední anglický král ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Julian Rathbone. Číst Poslední anglický král Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor, britský spisovatel střední generace (jeho dva dřívější romány byly nominovány na Booker Prize), se ve svém posledním tvůrčím období věnuje historické tematice. V románu vytváří plastický portrét doby kolem normanského záboru Anglie po bitvě u Hastingsu (1066). Příběh s prvky dobrodružnými, romanticko-milostnými i historicko-naučnými splétá několik rovin časových, místních i psychologických. Příběh hlavního hrdiny je sledován prostřednictvím řady scén řazených kaleidoskopickým způsobem. Čtenář se cestou hrdinových reminiscencí dobírá vlastně pozpátku všech souvislostí – stane se účastníkem výběru a výcviku příslušníků osobní gardy anglického panovníka, poznává poměry na anglickém středověkém venkově, v napínavých zápletkách a epizodách se dostává přímo na panovnický dvůr a seznamuje se s historickými postavami.


...oslední král je příběhem o útěku, který navždy změní historii Norska ... Jindřich VIII. Tudor | OSOBNOSTI.cz ... . ... -Plakát filmu kopíruje stejnojmenný obraz "Birkebeinerne" (anglický název: "Skiing Birchlegs Crossing the Mountain with the Royal Child") malíře Knuda Larsena Bergsliena z roku 1869. Samotný název Birkebeinerne vychází z názvu politické ... Poslední český král Karel I. zemřel ve vyhnanství. Naprostou chudobu ukončila bolestivá nemoc Je to příběh panovníka, který se své vlády ujal ve vší vážnosti, a nutno dodat, že svými kroky ve funkci politika v mnohém budoucím nezávislým národům pomohl. Karel I. (král český jako Karel III., král uherský jako Karel IV., maďa ... Karel I. - Wikipedie ... . Karel I. (král český jako Karel III., král uherský jako Karel IV., maďarsky IV. Károly), celým jménem Karel František Josef Ludvík Hubert Jiří Oto Maria Habsbursko-Lotrinský, něme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY