Ztracený král Ludvík XVII.

Ztracený král Ludvík XVII. - Deborah Cadburyová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Deborah Cadburyová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ztracený král Ludvík XVII..pdf


Chcete si knihu přečíst?Ztracený král Ludvík XVII. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Deborah Cadburyová. Číst Ztracený král Ludvík XVII. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ludvík Karel, vévoda Normanský, prožil bezstarostné dětství v přepychovém paláci ve Versailles a jako čtyřletý se stal dědicem trůnu nejmocnějšího království v Evropě. Avšak během několika málo let se jeho osud zcela změnil. Monarchie padla, královská rodina byla uvězněna a chlapec se ocitl v rukou nelítostných revolucionářů. V osmi letech se roku 1793 stal zajatcem v pochmurném Templu. Když popravili jeho otce Ludvíka XVI., upnul se na milovanou matku, která se ho snažila všemožně chránit před necitelností žalářníků. Chlapec byl svědkem ponižování, jemuž byla vystavena nejen matka, ale i jeho teta a starší sestra, s nimiž sdílel jeden stísněný pokoj. Jak revoluční teror nabýval na síle, zhoršovaly se už tak děsivé podmínky uvězněných. Nakonec byl chlapec násilím odtržen od rodiny, načas se dostal na "převýchovu" do rukou násilnického ševce Simona, ale posléze skončil v naprosté izolaci. Uzamčen v maličké místnosti, bez možnosti vyjít na čerstvý vzduch, zůstal chlapec zcela bez pomoci vydán napospas dozorcům a byl nucen nelidsky trpět. Co se za železnými mřížemi vlastně odehrávalo, je zahaleno rouškou milosrdného tajemství. Ludvíkův zdravotní stav se stále zhoršoval, podle všeho trpěl krutými bolestmi, ale lékařské pomoci se nedočkal. Když zanedlouho za záhadných okolností ve věku pouhých deseti let zemřel, okamžitě se začaly šířit zvěsti o tom, že jeho smrt byla jen fingovaná. Následník trůnu je prý naživu, podařilo se mu uprchnout a ukrývá se v cizině. Autorka postupně rozplétá dvě století starou záhadu, která se čte jako poutavý detektivní příběh. Sleduje pouť chlapcova srdce, které lékař při pitvě vyřízl a uschoval a které po dlouhých peripetiích přece jen spočinulo v královské hrobce. K rozuzlení příběhu nakonec přispěly nejnovější výzkumy z oblasti genetiky.


... XVII. (27.března 1785, Paříž - 8. června 1795, Paříž), celým jménem: Ludvík Karel Bourbonský, byl od roku 1789 francouzským následníkem trůnu a jako takovému mu náležel titul dauphin z Viennois ... Nalezený Ludvík XVII. • Blogy Respektu ... . Po smrti svého otce, který byl popraven za Velké francouzské revoluce „z rozhodnutí lidu" v roce 1793, jej monarchisté prohlásili francouzským králem jako ... Ludvík XVIII. král Francie a Navarry: Doba vlády de iure 8. červen 1795 - 16. září 1824 de facto 6. duben 1814 - 20. březen 1815, 8. červenec 1815 - 16. září 1824: Korunovace neproběhla Úplné jméno Louis-Stanislas-Xavier de France Tituly Ludvík XIV. (5.zá ... Kniha Ztracený král Ludvík XVII. - Deborah Cadburyová ... ... . červen 1795 - 16. září 1824 de facto 6. duben 1814 - 20. březen 1815, 8. červenec 1815 - 16. září 1824: Korunovace neproběhla Úplné jméno Louis-Stanislas-Xavier de France Tituly Ludvík XIV. (5.září 1638 Saint-Germain-en-Laye - 1. září 1715 Versailles), řečený Král Slunce - Roi-Soleil, byl francouzský král z rodu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY