Radikální pravice v Německu: Od roku 1870 po současnost

Radikální pravice v Německu: Od roku 1870 po současnost - Lee McGowan | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lee McGowan
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Radikální pravice v Německu: Od roku 1870 po současnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Radikální pravice v Německu: Od roku 1870 po současnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lee McGowan. Číst Radikální pravice v Německu: Od roku 1870 po současnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Historický a politický vývoj radikální pravice v Evropě nepřestává být aktuálním tématem. Ačkoli o něm bylo napsáno mnoho, autoři se většinou zaměřili na nástup nacistické strany k moci, vedoucí osobnosti a politiku vládnoucího Hitlerova režimu ústící ve světovou válku a genocidu. Mnohem méně prací se zabývá pravicovým extremismem v Německu v období před rokem 1918 či po roce 1945 – a o proměnlivých osudech krajní pravice v době od sjednocení Německa po současnost se nepsalo takřka vůbec. Kniha Lee McGowana, který působí na Královnině univerzitě v Belfastu, představuje v tomto ohledu jedinečný počin. Mapuje vývoj pravicového extremismu v průběhu čtyř velice odlišných politických režimů v Německu: objasňuje kořeny a vzestup pravicového extremismu od prvních let bismarckovského systému nastoleného v roce 1870 po německou porážku v první světové válce. Rozebírá jeho rozmach pod záštitou nacistické strany ve dvacátých letech a hodnotí, jak nacismus ovlivnil Německo v období třetí říše. Analyzuje úlohu a význam krajně pravicových hnutí v novodobém Německu, přičemž si všímá důležitosti Internetu, měnící se strategie organizace neonacistických skupin v polovině devadesátých let 20. století a také zapojení ženského elementu. Kniha, psaná jasným a srozumitelným jazykem, je přehledně členěna do devíti kapitol, obsahuje bohatý poznámkový aparát, komentovanou (a velmi dobře vybranou) bibliografii a kvalitní jmenný rejstřík. Autor kombinuje sociologické a historické argumenty, čímž posiluje přesvědčivost svých tvrzení, a zároveň se vyhýbá módním zjednodušením. McGowanova práce je mimořádně zdařilým souhrnným dílem, které dokládá, že radikální pravice se nezačíná formovat až s Hitlerovým příchodem ve dvacátých letech a stejně tak spolu s ním nehyne v rozbombardovaném Berlíně. Navíc vzácně spojuje dokonalý akademický styl pojednání s doslova dramatickým a napínavým čtenářským zážitkem.


...apuje vývoj pravicového extremismu v Německu od roku 1870 po současnost ... Petra Kůsová | překladatel | Databáze knih ... . Dokládá, že radikální pravice se nezačíná formovat až s Hitlerovým příchodem a stejně tak spolu s ním nehyne v... Radikální pravice v Německu . ... v Německu v období před rokem 1918 či po roce 1945 - a o proměnlivých osudech krajní pravice v době od sjednocení Německa po současnost se nepsalo takřka vůbec. ... Radikální pravice v Německu - Od roku 1870 po současnost (Lee McG ... Obzor [PROSTOR nakladatelství - online knihkupectví] ... . ... Radikální pravice v Německu - Od roku 1870 po současnost (Lee McGowan). Formát: 160,0 x 235,0 x 30,0 mm. Počet stran: 288. ... Radikální pravice v Německu Od roku 1870 po současnost. Lee McGowan. Historický a politický vývoj radikální pravice v Evropě nepřestává být aktuálním tématem. Ačkoli o něm bylo napsáno mnoho, autoři se většinou zaměřili na nástup nacistické str...SOUVISEJÍCÍ KNIHY