Benátčan

Benátčan - David Weiss | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Weiss
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Benátčan.pdf


Chcete si knihu přečíst?Benátčan ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Weiss. Číst Benátčan Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jméno Tiziana Vecellia, krátce zvaného Tizian, se stalo synonymem pro život nadaného, pracovitého a veskrze úspěšného malíře, navíc takového, který patřil už za svého života k uznávaným a velikým umělcům a ovlivnil tvářnost renesanční malby i následujících stylů, jak se ukázalo především po jeho smrti. Tak ho vykresluje ve svém barvitém životopisném románu i David Weiss. Jako muže, kterého netrápily existenční potíže, který si mohl vybírat práci a volil často tu méně prestižní před skrytými formami vazalství - nepřijal lákavě znějící nabídku papežské stolice na místo dvorního malíře a zůstal věrný Benátské republice, kde započal a odkud se šířil jeho věhlas. Díky němu jej nakonec přijal i Řím za čestného občana, ale Tizian se po triumfálním přijetí vrátil zase domů. Umělec, kterému byly otevřeny panovnické dvory celé Evropy a po jehož portrétech prahly korunované hlavy i šlechta, muž zcestovalý a provázaný přátelstvím s nejvýznamnějšími evropskými osobnostmi, malíř, který reprezentuje tak zajímavé dějinné období, jakým byla renesance, to je ideální objekt pro životopisný román. Když k němu navíc přistoupí autor v tomto oboru tak zkušený jako David Weiss, lze očekávat hluboký zážitek, znásobený značnou poznávací hodnotou díla. Weiss vychází jak z dobových pramenů (Vassari, Aretino), tak i z moderních prací. Protože dlouhý Tizianův život je na několika místech, zejména v raných letech, zamlžený faktografickými nejistotami (rokem narození počínaje), pomáhá si i pro žánr přípustným poměrem fikce a vlastní fabulace. A jako by autor vystihl největší Tizianův přínos pro vývoj malířství, jímž je jeho zacházení s barvou a světlem, je i jeho román díky atraktivnímu dějovému pozadí a historickému zasazení barvitý a detailně vystínovaný.


...Koupit eknihu. Nejslavnější Benátčan 16 ... česnek sadbový, sadba česneku kuchyňského (Allium sativum ... ... .století, Tizian Vecellio, "tvůrce malby proměněné v báseň", státní malíř "Královny Adrie" - Benátské republiky, umělec zahrnovaný objednávkami od mocných feudálů i korunovaných hlav, vzpomíná na prahu smrti na svou podivuhodnou životní pouť. Benátčan je odrůdou pro zahrádkáře i velkopěstitele. Ti si u ní cení mimo vysokého množitelského koeficientu také dlouhou skladovatelnost, takže ji mohou dodávat na trh v období, kdy už jiné české odrůdy nejsou k dispozici, a to za velmi dobrou cenu. Vytváří mohutnou nať, takže je možn ... Benátčan - David Weiss | Databáze knih ... . Vytváří mohutnou nať, takže je možné konzumovat celé rostliny až ... Benátčan - Bezvirózní nepaličák pro podzimní i jarní výsadbu. Sklízí se začátkem srpna. Cibule jsou velké, bíle zbarvené, obsahují 12-18 stroužků. V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY