Věda na Zeměploše: Věda na Zeměploše 1

Věda na Zeměploše: Věda na Zeměploše 1 - Jack Cohen, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jack Cohen,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věda na Zeměploše: Věda na Zeměploše 1.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věda na Zeměploše: Věda na Zeměploše 1 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Cohen,. Číst Věda na Zeměploše: Věda na Zeměploše 1 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přišla taková zima, že se mágové na Neviditelné univerzitě rozhodli vyzkoušet jeden prastarý, velice nebezpečný experiment, který by sice mohl zajistit teplo pro celou univerzitu, ale také by mohl vyústit v explozi, která by okamžitě zničila celý Ankh-Morpork. Hlavně, že prokřehlým profesorům bude teplo. K apokalypse nakonec nedojde a jako vedlejší efekt vznikne malý svět, kde neexistuje magie. A když na kulatou modrou planetu, která se v něm objeví, vyšlou mágové Mrakoplaše, zjistí tento mistr dvou vesmírů v běhu na krátké vzdálenosti, že vzniklo jen další místo plné tvorů, kteří mu usilují o život. V této knize tří autorů - biologa, matematika a spisovatele - můžeme jejich očima pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná". A samozřejmě si můžeme vyslechnout i názor skupinky mágů z Neviditelné univerzity, kteří v nově vzniklém kapesním vesmíru plném supernov, dinosaurů a kvantových fyziků nevidí nic než elegantní těžítko.


... Zeměploše (anglicky The Science of Discworld) je zvláštní knihou z Pratchetovy série příběhů o Zeměploše ... Věda na Zeměploše - Jack Cohen, Terry Pratchett, Ian ... ... .Děj této knihy probíhá ve dvou rovinách, Terry Pratchett rozvíjí svůj příběh o pokusu mágů na Neviditelné univerzitě v Ankh-Morporku a současně druzí dva autoři, Ian Stewart a Jack Cohen popisují pohled naší současné astrofyziky a biologie na ... Věda na Zeměploše je poslední větší část Zěměplošských knih, která mi chyběla přečíst. Mé očekávání bylo, ale dost jiné. Ta část, ve které je Mrakoplaš a mágové splnila beze zbytku moje pře ... Koule: Věda na Zeměploše - Terry Pratchett; Ian Stewart ... ... . Mé očekávání bylo, ale dost jiné. Ta část, ve které je Mrakoplaš a mágové splnila beze zbytku moje představy, ale tu skutečnou vědu jsem nečekal. Navzdory tomu, musím říct, že témata jsou vcelku zajímavá a docela mě ... Koule - Věda na Zeměploše (The Science of Discworld II: The Globe) je pokračováním knihy Věda na ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY