Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku

Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku - Oksana Marafiotiová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Oksana Marafiotiová
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oksana Marafiotiová. Číst Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Patnáctiletá Oksana se na první pohled jeví jako obyčejná americká puberťačka, ve skutečnosti se v ní však sváří dvě starobylé kultury, romská a arménská, zarámované dětstvím v Sovětském svazu. Každý člen její neobvyklé rodiny – dědeček divadelní principál, babička čarodějka, otec milovník okultních věd i bohémská matka – se do ní nezapomenutelně otisknul a zanechal v ní nezodpovězenou otázku: Kdo vlastně jsem? Emigrace do Spojených států navíc přinesla řadu nepříjemných překvapení. Amerika vždycky nevypadá jako v klipech na MTV a rodina nedrží bezpodmínečně při sobě. Každý se s rolí přistěhovalce vyrovnává po svém, někdo panákem navíc, někdo otevřením věšteckého salonu, Oksana se ale učí docenit bohatou tapiserii svého původu a najít klid v sobě samé a nikoli v uznání ostatních. Životní příběh Oksany Marafiotiové (1974) má rysy bláznivé komedie, současně je však prosycen lehkým smutkem nad ztrátou nevinnosti a původního způsobu života. Autorka ve své prvotině boří předsudky o Romech a odhaluje kus neznámého světa, a přitom apeluje na to univerzálně lidské v nás.


..., kde jsou písně - Jak ruská Romka dobyla Ameriku; Žij tam, kde jsou písně - Jak ruská Romka dobyla Ameriku ... PDF bulletin - Rommuz.cz ... . kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0339113: Nakladatel: Nakladatelství Triton s.r.o. Cena s DPH : Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku. ... Žij tam, kde jsou písne Jak ruská Romka dobyla Ameriku. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Žij tam, kde jsou písne Autor: Marafiotiová, Oksana Nakladatel: Triton EAN: 9788075535672 ISBN: 978-80-7553-567-2 Trávit čas knihou Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku a přečtěte si ji online ve formát ... Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku ... .cz najdete knihu Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Hledáte Žij tam, kde jsou písne od Oksana Marafioti...SOUVISEJÍCÍ KNIHY