Český tramping v časech formování a rozmachu

Český tramping v časech formování a rozmachu - Jan Krško, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Krško,
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Český tramping v časech formování a rozmachu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Český tramping v časech formování a rozmachu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Krško,. Číst Český tramping v časech formování a rozmachu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Záhy po vzniku Československa v roce 1918 se na scéně objevuje nový a skutečně nepřehlédnutelný fenomén – TRAMPING. Nebyl jen dočasnou zálibou několika kluků a holek. Právě naopak! I přes prvotní nedůvěru rodičů či učitelů, přes nevoli státních orgánů i mládežnických či tělovýchovných organizací stále rostl a mohutněl. V průběhu 30. let se k němu hlásily desetitisíce mladých lidí. Co je na trampování přitahovalo? Na začátku určitě víkendová volnost. Touha vzít život aspoň během krátké sobotní a nedělní svobody do svých rukou. A to včetně toho sexuálního. Však také českou společností občas zněly hlasy, že tramping je vlastně hnutím sexuálním. Ale pozor, tramping nebyla jen romantika táborových ohňů a odchod ze zkaženého města do chrámu léčivé přírody. Tramping byl nedílnou součástí prvorepublikového systému a ten z něj nakonec dovedl těžit. Dokladem je třeba komerční šíření trampské písničky hudebním průmyslem. Nepřehlédnutelným se stal i trampský sport a mezinárodní úspěchy trampů-sportovců. Trampové se alespoň na čas stali lákavým voličským rezervoárem politických stran. Dosud spíše přehlížené dějiny prvorepublikového trampingu jsou tak vlastně zajímavou historií meziválečné společnosti a mladého československého státu.


...focuses on the presuppositions, origins, and development of Czech interwar tramping ... Český tramping v časech formování a rozmachu Středisko ... ... . Czechoslovakia was a new, geographically, nationally, and also socially varied state and shortly after its formation a new phenomenon emerged - it was Záhy po vzniku Československa v roce 1918 se na scéně objevuje nový a skutečně nepřehlédnutelný fenomén - TRAMPING. Nebyl jen dočasnou zálibou několika kluků a holek. Právě naopak! I přes prvotní nedůvěru rodičů či učitelů, přes nevoli ... Český tramping v časech formování a rozmachu - Jan Krško ... ... . Právě naopak! I přes prvotní nedůvěru rodičů či učitelů, přes nevoli státních orgánů i mládežnických či tělovýchovných organizací stále rostl a mohutněl. V průběhu 30. let se k němu ... Kupte knihu Český tramping v časech formování a rozmachu (Jan Krško, Jan Mareš, Jan Pohunek, Jan Randák, Jan Špringl) s 21 % slevou za 20...SOUVISEJÍCÍ KNIHY