Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko

Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko - Zdeněk Procházka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Procházka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko.pdf


Chcete si knihu přečíst?Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Procházka. Číst Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha seznámí čtenáře s osudy 50 zaniklých obcí, vsí a samot položených v pohraničí Domažlicka. Zde po roce 1945, po vysídlení německého obyvatelstva a při zřizování tzv. zakázaného a hraničního pásma, zaniklo mimo lidských sídel i mnoho kulturních památek, kostelů, zámečků a staveb lidové architektury. Kniha je vybavena množstvím unikátních barevných i černobílých fotografií, které přibližují tato zaniklá místa i jejich původní obyvatele. Publikace obsahuje mapu, kde jsou vyznačena všechna popsaná místa.Text zpracovává historii těchto míst od jejich založení přes bohaté dějiny až k likvidaci v 50. letech 20. století. Zmíněna je i současná podoba a využití těchto míst. První vydání publikace vyšlo v roce 2010, od té doby se ve světě zaniklých míst mnohé změnilo a právě tyto změny mapuje na 79 stranách rozšířená část publikace. Text knihy je česko-německý.


... název: Putování po zaniklých místech Českého lesa - I ... Putování po zaniklých místech Českého lesa I. Domažlicko ... ... . Domažlicko (2. upravené a rozšířené vydání 2017) Autor: Zdeněk Procházka. ISBN: 978-80-87316-73-3. Počet stran: 368 (velkoformátová publikace 216 x 303 mm na křídovém papíře) Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko Autor: Procházka, Zdeněk Nakladatel: ČESKÝ LES EAN: 9788087316733 ISBN: 978-80-87316-73-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 368 stran, česky, německy Rozměry: 21,7 × 30,4 cm Rok vydání: 2017 (3. vydání) Jazyk: česky, německy Kniha seznámí čtenář ... Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko ... ... . vydání) Jazyk: česky, německy Kniha seznámí čtenáře s osudy 50 zaniklých obcí, vsí a samot položených v pohraničí Domažlicka. Zde po roce 1945, po vysídlení německého obyvatelstva a při zřizování tzv. zakázaného a hraničního pásma, zaniklo mimo lidských sídel i mnoho kulturních památek, kostelů, záme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY