Dštění

Dštění - Pavel Janský | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Janský
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dštění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dštění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Janský. Číst Dštění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Úplný soubor básnického díla Pavla Janského (* 1929), obsahující též tři jeho krátké povídky a vyčerpávající ediční komentář Michala Kosáka, mapující vývoj autorova psaní za dobu padesáti let i jeho recepci. Pavel Janský patřil s Karlem Peckou, Petrem Koptou a Jiřím Stránským k nejmladším českým spisovatelům vězněným v 50. letech. V 60. letech publikoval své básně v literárních časopisech, v roce 1967 mu vyšla sbírka Hlavou dolů, jež byla kladně přijata kritikou i čtenáři. Nevydáno zůstalo množství básní starších a do sbírky nezařazených, jakož i tvorba následující, z níž vyšla pouze samizdatově sbírka Území tekutých písků, vydaná později tiskem v exilovém nakladatelství PmD v Mnichově. Přítomná kniha představuje Janského jako výraznou a nezaměnitelnou osobnost české poezie druhé poloviny 20. století.


...zech: ·(rare) to rain Začalo dštít. ― It started raining ... Schváleno. AŽD Praha bude jezdit za krajské peníze po ... ... . 2016, Karolína Ryvolová, La Loba‎[1], Kniha Zlin, translation of A Cold War by Alan Russell, →ISBN, page 23: „Déšť dští v Španělsku zvlášť tam, kde je pláň!" pokusila se co nejlépe napodobit Audrey Hepburnovou. "The rain in Spain stays mainly in the plain!" she tried ... Mám prý napsat alespoň jeden pozitivní text. Z toho dštění síry by mě časem mohlo bacit, říkají ... Volby - diskusní klub na Lopuchu ... . Z toho dštění síry by mě časem mohlo bacit, říkají mi. Ale u toho dštění si vždycky, skutečně vždycky, říkám - je potřeba věřit pánu Bohu. Ne v něho, ale jemu. On v tom má své plány. A teprve při takové větě se pouštím do sepisování těch mých pravopisných a stylistických chyb. Vedle lithia je patrná i čím dál akutnější absence kyslíku v ústředí politických stran a naopak čím dál mocnější dštění síry na konkurent...SOUVISEJÍCÍ KNIHY