Zánik starého světa: Literární archiv č. 50

Zánik starého světa: Literární archiv č. 50 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zánik starého světa: Literární archiv č. 50.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zánik starého světa: Literární archiv č. 50 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Zánik starého světa: Literární archiv č. 50 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sborník se věnuje konci první světové války, rozpadu habsburské monarchie a důsledkům, které tato změna přinesla. Zabývá se publicistikou Jaroslava Durycha, Karla Horkého a Waltera Tschuppika, romány Roberta Mimry, Erwina Otta a Hanse Watzlika i vzpomínkami Moje válečná odysea Vladimíra Vaňka. Samostatný příspěvek se zaměřuje na poválečnou fantastickou prózu. V druhé části periodika nalezneme edici korespondence Bohumila Markalouse (tj. Jaromíra Johna) příteli Karlu Horkému a edici vzpomínky Miloše Stuchla na říjen 1918 v Praze. Třetí část přináší edici vzájemné korespondence Františka Kašpara a Jindřicha Šimona Baara z let 1917–1923 a blok tří příspěvků zabývajících se problematikou digitalizace v Literárním archivu Památníku národního písemnictví. Zprávy Literárního archivu v závěru sborníku informují o přírůstcích v roce 2017 a o zpracovaných osobních fondech (Vladimír Boudník, Jaroslav Seifert, Edvard Valenta) a o archivním souboru Jaroslava Medka.


...tarého světa Nakladatel: Památník národního písemnictví EAN: ISBN: 978-80-97376-52-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 364 stran, česky Rozměry: 15,3 × 22,7 cm Rok vydání: 2018 (1 ... MILOŠ BIČ ZE SVĚTA STARÉHO ZÁKONA - Náboženství A Spiritualita ... . vydání) Vyšel Literární archiv č. 50. Již po padesáté vyšel tradiční sborník Literární archiv, tentokrát na téma Zánik starého světa.Reflexe roku 1918 v česky a německy psané literatuře. Sborník se věnuje konci první světové války, rozpadu habsburské monarchie a důsledkům, které tato změna přinesla. Zánik starého světa. Literární archiv č. 50 . Sborník ... Zanik stareho sveta pamatnik narodniho pisemnictvi ... ... . Sborník se věnuje konci první světové války, rozpadu habsburské monarchie a důsledkům, které tato změna přinesla. Zánik starého světa. Literární archiv č. 50 . Sborník se věnuje konci první světové války, rozpadu habsburské monarchie a důsledkům, které tato změna přinesla. Zabývá se publicistikou Jaroslava Durycha, Karla Horkého a Waltera Tschuppika, romány Roberta Mimry, Erwina Otta a Hanse Watzlika... Literární archiv č. 50/2018: Zánik ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY