Film a dějiny 7. - Propaganda

Film a dějiny 7. - Propaganda - Petr Kopal, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Kopal,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Film a dějiny 7. - Propaganda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Film a dějiny 7. - Propaganda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kopal,. Číst Film a dějiny 7. - Propaganda Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie Film a dějiny 7 zkoumá vztah propagandy a filmu/televize (1918–1989). Po úvodním oddílu zaměřeném na dějiny (a samotný pojem) propagandy následují případové kapitoly, které se programově vyhýbají notoricky známým tématům, příkladům sovětské a nacistické filmové propagandy, nebo se je pokoušejí nahlížet z jiné perspektivy: Distribuce a recepce sovětské klasiky/propagandy (Ejzenštejnových filmů, zvláště Křižníku Potěmkin /1925/) v prvorepublikovém Československu. „Henleinovské“, ale i „baťovské“ pokusy o vlastní filmovou produkci. Mohl dokumentární film o německých a českých dějinách, který si objednal Joseph Goebbels, nebýt politickou propagandou? Co tedy v roce 1940 (ne)natočil (později) slavný režisér Curt Oertel? Jakou „novou zbraň“ dostali slovenští povstalci v roce 1944 ze Sovětského svazu? A proč si pro ni chodili do kina? Co si lze nejspíše představit, když se řekne protektorát a propaganda? A jak toto spojení souvisí se sv. Václavem? Svůj oddíl tu mají „příklady z hraného filmu poválečného a normalizačního“. Zvláštní pozornost je také věnována filmovým reprezentacím rozděleného světa po vypuknutí studené války, srovnání ideologicko-propagandistických postupů obou nepřátelských táborů. Poslední oddíl cílí na téma „televize a propaganda“. Jedna z kapitol kupříkladu upozorňuje na (dnes už poněkud zasutý a badateli zatím prakticky opomíjený) „největší propagandistický počin ČST v oblasti televizní publicistiky“ 80. let, jímž byl dokumentární seriál Kronika našeho života, v oblasti dramatické tvorby srovnatelný se stále (naopak) známými 30 případy majora Zemana, natočenými o 10 let dříve.


...dějiny 7. - Propaganda Autor: Kopal, Petr a kolektiv autorů Nakladatel: Casablanca Ústav pro studium totalitních režimů EAN: 9788087292440 ISBN: 978-80-87292-44- Popis: 1× kniha, vázaná, 450 stran, česky Rozměry: 15,5 × 23,5 cm Rok vydání: Film a dějiny 7 ... Film a dějiny 7. - Propaganda (Petr Kopal.) > kniha ... ... . Propaganda. Casablanca/ Ústav pro studium totalitních režimů, Praha, 2018, 380 s. Sborníky Film a dějiny již vycházejí bezmála patnáct let. Nejnovější sedmý svazek - s vročením 2018 a podtitulem Propaganda - opět vydalo nakladatelství Casablanca ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Kolektivní monografie Film a dějiny 7 zkoumá vztah propagandy a filmu/televize (1918-1989) ... Film a dějiny 7. - Propaganda - Kopal Petr, kol ... ... . Nejnovější sedmý svazek - s vročením 2018 a podtitulem Propaganda - opět vydalo nakladatelství Casablanca ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Kolektivní monografie Film a dějiny 7 zkoumá vztah propagandy a filmu/televize (1918-1989). Po úvodním oddílu zaměřeném na dějiny (a samotný pojem) propagandy následují případové kapitoly, které se programově vyhýbají notoricky známým tématům, příkladům sovětské a nacistické fil...SOUVISEJÍCÍ KNIHY