Colette, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt

Colette, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt - Arnošt Lustig | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Arnošt Lustig
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Colette, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt.pdf


Chcete si knihu přečíst?Colette, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Arnošt Lustig. Číst Colette, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt Online je nyní tak snadné!

POPIS


Esence ženy – někdy skryté, jindy vyřčené, ale vždy více či méně přítomné téma knih Arnošta Lustiga. Ve svém pozdním díle, Židovské trilogii, nechává autor tento námět zaznít plnou silou.Jak jsme však již u tohoto spisovatele zvyklí, nejedná se o útěšnou oslavu ženské krásy. Lustigovy hrdinky jsou o své ženství krutě připravovány, musejí o ně bojovat v extrémním prostředí fašistických koncentračních táborů, kdy tváří v tvář smrti nabývají ženská krása, láska a něha zcela nečekaných rozměrů. Novely Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antverp a Tanga z Hamburku jsou tak trojí variací na výsostně existenciální téma. Colette Cohenová, devatenáctiletá belgická židovka s démantem pod jazykem, je zmítáná mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním násilím. Dvě podoby lásky tak odlišné a tak podobné jako pravda a lež. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru je tak i příběhem o zmatení všech lidských hodnot, kdy je jen tenká hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí.


...e, dívka z Antverp: Strhující román a lásce silnější než smrt ... Kniha: Colette - Arnošt Lustig | Knihy.ABZ.cz ... . Arnošt Lustig Nakladatel: ... Colette, dívka z Antverp Strhující román a lásce silnější než smrt. Série (1) Čtenářské recenze (1) Autoři; Kategorie a témata ... Strhující příběh o lásce silnější než smrt Po příjezdu transportu z Antverp zůstává devatenáctiletá belgická židovka Colette Cohenová úplně sama uprostřed pekla v osvětimském lágru, a to jen díky dobré radě jednoho z vězňů. Její matka, dvě sestry a otec ovšem takové štěstí nemají. No ... Colette, dívka z Antverp od 142 Kč - Heureka.cz ... . Její matka, dvě sestry a otec ovšem takové štěstí nemají. Novely Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antverp a Tanga z Hamburku jsou tak trojí variací na výsostně existenciální téma. Colette Cohenová, devatenáctiletá belgická Židovka s démantem pod jazykem, se zmítá mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním ná...SOUVISEJÍCÍ KNIHY