Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století

Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století - Marek Fikrle, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Fikrle,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Fikrle,. Číst Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládaná publikace prezentuje formou komentovaného katalogu nález 836 brakteátů, které byly objeveny roku 1982 v severovýchodních Čechách u obce Levínská Olešnice a nyní jsou uloženy v numismatické sbírce Národního muzea v Praze. U všech mincí byla provedena nedestruktivní rentgenová fluorescenční analýza složení mincovního kovu, jejíž výsledky jsou shrnuty v samostatné kapitole. Ve druhé části je celý nález představen formou katalogu. Nález z Levínské Olešnice rozšiřuje nejen naše poznání typologie a chronologie brakteátových ražeb, ale také dílčím způsobem přispívá k pochopení složitých peněžně-historických poměrů přemyslovských Čech ve 13. století. Význam tohoto hmotného pramene však není jen numismatický nebo peněžně-historický. Jedná se totiž o ojedinělý a poměrně dobře datovatelný doklad socioekonomických aktivit, který lze v obecné rovině klást do souvislosti s vrcholně středověkým osídlením regionu.


...incí ze 13. století Autor: Marek Fikrle ; Jiří Militký ; Petr Schneider ; Roman Zaoral Předkládaná publikace prezentuje formou komentovaného katalogu nález 836 brakteátů, které byly objeveny roku 1982 v severovýchodních Čechách u obce Levínská Olešnice a nyní jsou ... Petr Schneider | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... ... Nález mincí ze 13. století; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Předkládaná publikace prezentuje formou komentovaného katalogu nález 836 brakteátů, které byly objeveny roku 1982 v severovýchodních Čechách u obce Levínská Olešnice a nyní jsou uloženy v numismatické sbírce Národního muzea v Praze. Mgr. Petr Schneider, významný odborník na brakteoátové období, seznámí posluch ... Levínská Olešnice. Nález mincí ze 13. století ... . Mgr. Petr Schneider, významný odborník na brakteoátové období, seznámí posluch...SOUVISEJÍCÍ KNIHY