Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze

Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze - Hilde Dominová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hilde Dominová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hilde Dominová. Číst Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hilde Dominová (1909–2006) je jednou z velkých německy píšících básnířek židovského původu, kterým se po strašlivé zkušenosti holokaustu podařilo vrátit němčině platnost básnického jazyka. V její nevšední, vstřícné i tajuplné poezii se promítá mnohaletá zkušenost exilu, ale také zkušenost návratu v podobě „posla smíření“. Básnířka si ve své poezii nestěžuje, i když by k tomu měla mnohý důvod. Neapeluje, ačkoli nepřímo vyzývá k zodpovědnému postoji za pomoci jednoduchých prostředků: odvahy a naděje a řeči. Pojmů, kterým vrací význam – neboť v její poezii nejsou prázdnými slovy. Kniha Jen růže jako opora je prvním knižním výborem tvorby světoznámé německé básnířky v českém jazyce.


...Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze Autor: Hilde Dominová Hilde Dominová (1909-2006) je jednou z velkých německy píšících básnířek židovského původu, kterým se po strašlivé zkušenosti holokaustu podařilo vrátit němčině platnost ... anticipovaná psychosociální opora - ABZ.cz: slovník cizích ... ... ... Jen růže jako opora: Nur eine Rose als Stütze (978-80-7465-349-0) Kniha - autor Hilde Dominová, 360 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Hilde Dominová (1909-2006) je jednou z velkých německy píšících básnířek židovského původu, kterým se po strašlivé zkušenosti... Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze autor: Dominová Hilde doporučená cena: 359 Kč naš ... opora ruze | Srovnanicen.cz ... ... Jen růže jako opora / Nur eine Rose als Stütze autor: Dominová Hilde doporučená cena: 359 Kč naš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY