Bylo takové ticho

Bylo takové ticho - Lumír Čivrný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lumír Čivrný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bylo takové ticho.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bylo takové ticho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lumír Čivrný. Číst Bylo takové ticho Online je nyní tak snadné!

POPIS


Osobnost a veškeré původní i překladové dílo Lumíra Čivrného (1915–2001), laureáta Státní ceny za literaturu pro rok 1999, zaznamenávají až polistopadové encyklopedie a slovníky spisovatelů, včetně bibliografií samizdatových publikací (1969–1989). Františkem Halasem kdysi objevený básník (Hlavice sloupů, edice První knížky, 1938) a mezitím – po knize Ráno tkané nahrubo (1960) – už jen elitní překladatel (poezie především španělské, ale i německé a portugalské) vydal svoji další původní sbírku básní až v zahraničí (Na dech, Poezie mimo Domov, Mnichov 1984). V tehdejším Československu byl tehdy vydáván jen na kopírkách samizdatu (Na dech, Stíny). V roce 2005, u příležitosti nedožitých devadesátin (3. 8.) Lumíra Čivrného vychází publikace jeho dosud nevydaných básní. Tyto dosud nepublikované verše (Lyrické elegie, Litanie, Balady a Sonety) z konce 80. a 90. let, které autor připravoval k vydání pro sbírku s pracovním názvem Zaklínání (eventuálně Stíny), tvoří (celkem přibližně 40 textů) základ plánované knihy, doplněné texty z obou předchozích a v České republice pouze samizdatem vydaných publikací. Volný verš s litaniemi za Jaroslava Seiferta a další světové básníky se tu mísí s klasickou formou reflexivní výpovědi o člověku a jeho láskách. Publikace tak může zpřístupnit neznámou část Čivrného díla, které si i svým nedobrovolným mlčením uchovalo svůj nepochybný básnický charakter. Knihu edičně připravil a doslovem opatřil básníkův přítel Václav Daněk.


...í síni bylo takové ticho že bylo slyšet jak silně bzučí odložená sluchátka těch kteří přímo poslouchali jeho výpověď v níž přiznal že i sám je vinen a hlásí se k odpovědnosti protože věděl že pomáhá při přípravě útočné války poněvadž se domníval že útočná válka patří do normální mocenské politiky ... V kabině bylo ticho a to nesnáším. Dostali jsme sami sebe ... ... . Kniha: Bylo takové ticho (Lumír Čivrný). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Bylo takové ticho Autor: Čivrný, Lumír Nakladatel: Akropolis EAN: 9788086903057 ISBN: 80-86903-05-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 140 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2005 (1. vydání) > Bylo takové ticho-16% sleva. Kniha: Bylo takové ticho Autor: Lumír Čivrn ý. Svazek obsahuje především ... Lumír Čivrný | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . vydání) > Bylo takové ticho-16% sleva. Kniha: Bylo takové ticho Autor: Lumír Čivrn ý. Svazek obsahuje především ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY