Environmentální politika a udržitelný rozvoj

Environmentální politika a udržitelný rozvoj - Václav Mezřický | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Mezřický
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Environmentální politika a udržitelný rozvoj.pdf


Chcete si knihu přečíst?Environmentální politika a udržitelný rozvoj ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Mezřický. Číst Environmentální politika a udržitelný rozvoj Online je nyní tak snadné!

POPIS


Environmentální politika neboli politika ochrany životního prostředí představuje jednak programy zaměřené na prevenci a řešení problémů životního prostředí, jednak konkrétní jednání různých subjektů (státu, politických stran, neziskových organizací, jednotlivých občanů) v této oblasti. Kniha vysvětluje základní rizika spojená s rostoucí zátěží životního prostředí a jejich ekonomické, sociální, biologické a politické souvislosti. V centru pozornosti jsou především principy, formy i nástroje environmentální politiky, které pomáhají předcházet vzniku environmentálních problémů a řešit je na lokální, státní a globální úrovni. Klíčovým pojmem, který prochází celou knihou, je koncepce udržitelného rozvoje. Autoři rozebírají překážky realizace cílů environmentální politiky v oblasti lidského chování, kultury a hodnotových systémů, zabývají se řešením konfliktů v rámci politického systému, úlohou státních a nestátních subjektů a občanské společnosti a celou řadou dalších souvisejících témat.


...telný rozvoj. Udržitelný rozvoj je takový druh rozvoje, který se zároveň snaží odstranit nebo zmírnit negativní projevy dosavadního způsobu vývoje lidské společnosti ... E-knihy | Environmentální politika a udržitelný rozvoj ... ... . Minulý i současný vývoj založený především na ekonomickém růstu se nezvratně podepisuje na podobě a fungování naší planety. Udržitelný rozvoj (anglicky: Sustainable development) je způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí.Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlav ... Environmentalni politika a udrzitelny rozvoj by Flexibooks ... ... .Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlavní ... Rada pro udržitelný rozvoj je složená ze zástupců ministerstev, Úřadu vlády, Parlam...SOUVISEJÍCÍ KNIHY