Pravá noha, co stojí

Pravá noha, co stojí - Leonard Michaels | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Leonard Michaels
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pravá noha, co stojí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pravá noha, co stojí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Leonard Michaels. Číst Pravá noha, co stojí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pokudbyněkdo chtěl napsat povídku ve stylu Leonarda Michaelse, tak by se mu to s největší pravděpodobností nepodařilo. Měl by dobře znát život New Yorku 60. a 70. let, měl by být židovským intelektuálem středního věku, svérázně a tragikomicky se potýkat s absurdnostmi partnerskýchvztahů,večírků, práce, sexu a života vůbec. Měl by dokázattatotématarozehrát a rozkrýt za skutečností nazíranou s inteligentnímhumorem, ztvárnit je s mimořádnýmcitem pro jazyk, propojit prozaické vypravěčství s básnickými kvalitami — metaforickou perspektivou, rytmem nebo zvukomalbou. Především by však jako Michaels měl s originální invencí dokázat rozvinout situaci či pocit do příběhu a zároveň jej zpět koncentrovat do povídkového textu. Toto přirozené a zároveň neotřelé vidění se vyznačuje dokonalou vypravěčskou dynamikou, zkratkou a plynulou vzájemností všech rovin textu. Stejně tak jako se doplňují obě nohy, i když se možná pravá ne a ne domluvit s levou.


...ást výboru, Levá noha, co běží (dále LNB), vyšla v roce 2004, druhá, Pravá noha, co stojí (dále PNS), o rok později ... Jak se o berlích chodí? - Fyzioterapie Mgr. Ludmila ... ... . Výbor obsahuje třicet povídek, z nich jednu ve dvou verzích (pod názvem Líbánky v LNB, podruhé jako Druhé líbánky v PNS). Pravá noha, co stojí Autor: Michaels, Leonard Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788086862095 ISBN: 80-86862-09-7 Originál: Going Places. I Would Have Saved Them If I Could Překlad: Hofmeisterová, Markéta Popis: 1× kniha, vázaná, 224 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20 cm Rok vydání: Pravá noha, co stojí. Leonard Michaels. Pokud by někdo chtěl napsat povídku ve stylu Leonarda Michaelse, tak by se mu to s největší pravděpodo ... Pravá noha, co stojí - Leonard Michaels | Kniha na Alza.cz ... . Leonard Michaels. Pokud by někdo chtěl napsat povídku ve stylu Leonarda Michaelse, tak by se mu to s největší pravděpodobností nepodařilo. Vrazi Leonard Michaels: Pravá noha, co stojí.Z angl. originálu Going Places.I Would Have Saved Them If I Could přel.Markéta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY