Vietnamský válečný deník

Vietnamský válečný deník - Chris Bishop | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Chris Bishop
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vietnamský válečný deník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vietnamský válečný deník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chris Bishop. Číst Vietnamský válečný deník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vietnamský válečný deník zachycuje na základě svědectví těch, kdož v této válce bojovali, a těch, kdož o ní přinášeli zprávy, jedinečný a autentický pohled zevnitř na konflikt, který zanechal nezhojitelnou jizvu na duši Spojených států. Byl to nejdelší konflikt v americké historii a probudil tak protikladné pocity jako snad žádná jiná zkušenost americké historie. Pocity a emoce, které jsou ještě do dnešních dnů živé. Přestože už zároveň pro mnohé představuje něco v čase nesmírně vzdáleného, co je jenom námětem hollywoodských filmů či televizních dokumentů, které se zaobírají osudy nepřizpůsobivých válečných veteránů, pro miliony bývalých vojáků, kteří v jihovýchodní Asii sloužili, zůstává válka nejdůležitější a nezapomenutelnou zkušeností celého jejich života. Vietnamský válečný deník formou měsíčních přehledů sleduje průběh základních událostí války, ve které proti sobě stály severovietnamské síly a americké, australské a jihovietnamské a další spojenecké jednotky. Bezprostřední zkušenosti prostých vojáků jsou zachyceny prostřednictvím stovek výňatků z osobních vzpomínek, novinových a časopiseckých článků a oficiálních hlášení ne nadarmo se o tomto konfliktu tvrdí, že byl první válkou "v přímém přenosu". Přes 100 barevných a 220 černobílých fotografií. Sleduje den za dnem průběh a okolnosti vietnamské války. Obsahuje stovky novinových zpráv, osobních vzpomínek i výňatků z oficiálních bojových hlášení.


...shop VIETNAMSKÝ VÁLEČNÝ DENÍK. Vietnam War Diary ... NAM 64-75 /knihy/ Dějiny vietnamské války ... . Vydalo nakladatelství Naše Vojsko, 2005, 254 stran . Vietnamský válečný deník sice nesleduje válku den za dnem, nýbrž měsíc za měsícem, (měl by to tedy být válečný měsíčník :-), ale to nic nemění na tom, že je to zajímavý příspěvek k tématu. Vietnamský válečný deník zachycuje na základě svědectví těch, kdož v této válce bojovali, a těch, kdož o ní přinášeli zprávy, jedinečný a autentický pohled zevnitř na konflikt, který zanechal nezhojitelnou jizvu na duši Spojených států. Vietnamský válečný deník zachycuje na základ ... Kniha Vietnamský válečný deník - Chris Bishop | Dobré Knihy.cz ... . Vietnamský válečný deník zachycuje na základě svědectví těch. kdož v této válce bojovali, a těch, kdož o ní přinášeli zprávy, jedinečný a autentický pohled zevnitř na konflikt, který zanechal nezhojitelnou...SOUVISEJÍCÍ KNIHY