Topos lesa v americké literatuře

Topos lesa v americké literatuře - Michal Peprník | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Peprník
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Topos lesa v americké literatuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Topos lesa v americké literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Peprník. Číst Topos lesa v americké literatuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato monografie je první českou systematickou tematickou studií americké literatury v knižním rozsahu. Les představuje v období od jejího počátku do poloviny 19. století nejdůležitější formu přírody, s kterou se Američan střetával a kterou si podroboval. Topos lesa figuruje v řadě významných děl zkoumaného období a stává se důležitým kompozičním a významotvorným činitelem. Topos je tu chápán jako „místo s příběhem“, jež funguje jako pořádající struktura, neboť se vyznačuje určitou izotopií funkcí. Metodologicky autor čerpá inspiraci z americké tematické kritiky a českého strukturalismu v konfrontaci s postupy kulturních studií, psychoanalýzy a dekonstrukce. Koncepce toposu lesa vychází z tematologických prací Daniely Hodrové, podnětů Jurije Lotmana a Michaila Bachtina. Práce se tedy snaží syntetizovat nejdůležitější aspekty západních a středoevropských interpretačních přístupů a vyhnout se mechanickému schematizování — každý rozebíraný text je současně chápan jako jedinečný tvar. Autor práce se nezabývá jen významovým rozborem z tematického hlediska, ale postihuje také posuny v pojetí etických a estetických norem, hodnot a funkcí spojených s toposem lesa.


...Topos lesa v americké literatuře | Michal Peprník ... Kniha Suma tibetského písemnictví - Trh knih - můj ... ... . Topos lesa v americké literatuře | Tato monografie je první českou systematickou tematickou studií americké literatury v knižním rozsahu. Les představuje v období od jejího počátku do poloviny 19. století nejdůležitější formu přírody, s kterou se Američan střetával a kterou si podroboval. Topos lesa figuruje v řadě významných děl zkoumaného období a stává se důleži tým kompozičním a významotvorným činitelem. Topos je tu chápán jako „místo s příběhem", ... Topos lesa v americké literatuře - Michal Peprník ... ... . Topos je tu chápán jako „místo s příběhem", jež funguje jako pořádající struktura, neboť se vyznačuje určitou izotopií funkcí. Michal Peprník, Topos lesa v americké literatuře, Host, 2005; Komentáře. Ke slovu topos zatím nikdo nepřidal žádný koment ... Kniha: Topos lesa v am...SOUVISEJÍCÍ KNIHY