Hornické památky České republiky

Hornické památky České republiky - Jaromír Zelenka, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Zelenka,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hornické památky České republiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hornické památky České republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Zelenka,. Číst Hornické památky České republiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace podává přehled o hornických památkách České republiky. Hornictví se zasloužilo nejen o rozvoj mnoha regionů, ale stalo se také zdrojem bohatství celé země a bylo hybatelem technického pokroku. Publikace je zaměřena především na památky hlubinného hornictví. Čtenáři se dozvědí o turisticky zpřístupněných dolech, štolách, hornických muzeích a skanzenech, muzeích s dílčími hornickými expozicemi a dalších hornických památkách. Popisovány jsou i naučné stezky, vedoucí pozoruhodnými místy se stopami bývalé hornické činnosti. První část publikace obsahuje stručné pojednání o dějinách českého hornictví. Ve druhé, hlavní části je podán přehled hornických památek po jednotlivých krajích. Uveden je jejich podrobný popis, historie a geologická charakteristika. Významnou součástí knihy je množství fotografií jednotlivých lokalit, včetně těch, jež odrážejí jedinečnou atmosféru důlních prostor. V závěru publikace je zařazen výkladový slovníček hornických termínů a pojmů. Kniha je určena široké veřejnosti, zejména pak příznivcům zážitkové a montánní turistiky, dále všem zájemcům o hornictví, geologii, historii a památky vůbec.


... památky České republiky Autor: Zelenka, Jaromír a Živor, Roman Nakladatel: Academia EAN: 9788020028587 ISBN: 978-80-200-2858-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 660 stran, česky Rozměry: 17,2 × 24,8 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Hornické památky České republiky | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . vydání) Nejlepší památky - Česká republika: Přečtěte si recenze a prohlédněte si fotografie památek v České republice, Evropa na Tripadvisoru. UNESCO památky. UNESCO památky; ... Na české straně se jedná o hornické krajiny Jáchymov, Abertamy - Boží Dar - Horní Blatná, Krupka, Mědník a Rudou věž smrti. ... Webové stránky byly realizovány za přispění prostředků st ... Seznam národních kulturních památek České republiky ... ... . UNESCO památky; ... Na české straně se jedná o hornické krajiny Jáchymov, Abertamy - Boží Dar - Horní Blatná, Krupka, Mědník a Rudou věž smrti. ... Webové stránky byly realizovány za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. ... Některé objekty o status národní kulturní památky přišly. Týká se to zejména pamětních míst dělnického hnutí, přičemž ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY