Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Aktuální tematické číslo, které jako hostující editorka připravila Pavlína Morganová, je věnováno výstavám, jejich dějinám, formátu a roli, jež mají v současné kulturní produkci. Médium výstavy je od devatenáctého století nástrojem prezentace výtvarných děl a významným prostředníkem komunikace mezi umělcem a divákem. Role výstavy v uměleckém světě posilovala po celé dvacáté století a v současnosti se stala hlavním médiem percepce, legitimizace, ale též institucionalizace výtvarného umění. Jednotlivé texty tohoto vydání se věnují tématu ve velké šíři od zájmu o formát a roli bienálních přehlídek v šedesátých letech, o nichž zde píše Terezie Nekvindová, až po definování nového typu nezávislých organizací, které ve svém textu navrhuje Ana Bilbao. Mimo to najdeme ve dvacátém pátém Sešitu také text Pavlíny Morganové o dosud málo prozkoumaném fenoménu bytových privátních výstav sedmdesátých a osmdesátých let v Československu. Další ze zařazených studií je text Terezy Rudolf, která se na pozadí problematiky vystavování fotografie jako takové zabývá způsoby negalerijní prezentací fotografie u nás v sedmdesátých a osmdesátých letech. Postavě kurátora jakožto spiritu agens se věnuje studie Jany Písaříkové o aktivitách Jiřího Valocha v Domě umění města Brna na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. První z plánovaných dvou tematických čísel věnovaných výstavám uzavírá překlad inspirativního textu Jana Verwoerta „Podivuhodný příběh bienálního umění“.


...e Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny vypisuje open call na abstrakty příspěvků do tematického čísla pro rok 2020 - téma Možnosti marxistické interpretace umění ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny č. 21/2016 ... ... . Uzávěrka pro abstrakty je […] Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25. 2018 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018 Nakladatel: Akademie výtvarných umění EAN: ISBN: Popis: 1× kniha, brožovaná, 156 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25 2018 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. Aktuální tematické č ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25/2018 — Academia ... . vydání) Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 25 2018 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. Aktuální tematické číslo, které jako hostující editorka připravila Pavlína Morganová, je věno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY