Malý a velký testament

Malý a velký testament - François Villon | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
François Villon
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Malý a velký testament.pdf


Chcete si knihu přečíst?Malý a velký testament ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor François Villon. Číst Malý a velký testament Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha obsahuje historicky první úplný překlad Villonova Malého i Velkého testamentu včetně balad, písní, rondeaux a epitafů. Villonův život si čtenář musí složit z hrstky útržkovitých, ale mimořádně výmluvných faktů. Narodil se v roce 1431 nebo1432 a vystudoval fakultu svobodných umění pařížské univerzity. Nebyl asi tak úplně špatný student: dotáhl to až na mistra (1452) a jeho verše svědčí o sice nijak mimořádné, ale dosti široké vzdělanecké kultuře. V roce 1455 zabil v hádce kněze Philippa de Chermoye a od té chvíle nabral jeho život nový směr. Rok nato byl sice omilostněn a mohl se vrátit do Paříže, ale ještě téhož roku se podílel na krádeži 500 zlatých pistolí v Navarrské koleji a musel znovu uprchnout. Léto 1461 strávil ve vězení v Meungu z příkazu orleánského biskupa;byl propuštěn, když městem projížděl nový král Ludvík XI. Po návratu do Paříže se znovu zapletl do rvaček a krádeží a v roce 1462 byl zatčen a odsouzen k oběšení. Poté co byl rozsudek změněn na desetileté vyhnanství, opustil Villon Paříž a jeho stopa se definitivně ztrácí.


...estament je báseň, kterou François Villon sepsal v roce 1456 na rozloučenou se svou milovanou Paříží, těsně před svým druhým odchodem z tohoto města ... Malý a velký testament CZ | CarovnaPolicka.sk ... . Hned na začátku říká, že jsou vánoce 1456 a že bude bezpečnější, když odejde. A to hned ze dvou důvodů. Vykradl totiž pokladnici Pařížské Sorbonny a také kvůli nešťastné lásce. Kniha Malý a Velký testament Přidat komentář. Efča.M. 30. března. Villonovy básně mám moc ráda, ale překlad Otokara Fischera se mi líbil o něco víc. ... Malý a Velký testament Autor: Villon, Fra ... Kniha: MALÝ A VELKÝ TESTAMENT - François Villon | Knihy.ABZ.cz ... . Efča.M. 30. března. Villonovy básně mám moc ráda, ale překlad Otokara Fischera se mi líbil o něco víc. ... Malý a Velký testament Autor: Villon, François Nakladatel: Garamond EAN: 9788074070754 ISBN: 978-80-7407-075-4 Překlad: Francl, Gustav Popis: 1× kniha, vázaná, 350 stran, česky Rozměry: 14,5 × 24 cm Rok vydání: 2010 Malý a Velký testament book. Read 24 reviews from the world's largest community for reade...SOUVISEJÍCÍ KNIHY