Solar

Solar - Ian McEwan | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ian McEwan
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Solar.pdf


Chcete si knihu přečíst?Solar ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ian McEwan. Číst Solar Online je nyní tak snadné!

POPIS


Michael Beard je nositelem Nobelovy ceny, ale svou nejlepší práci odvedl už v mládí. Jako padesátník žije ze své pověsti, přednáší za horentní honoráře, zaštiťuje svým jménem vědecké instituce... S nutkavým sukničkářem Beardem se seznamujeme ve chvíli, kdy se rozpadá jeho páté manželství. Tentokrát je to ale jiné: nevěrná je mu žena. Autorůvm román je podobenstvím o neukojitelné touze, chtivé nenasytnosti i podvádění sebe sama.


...s Stony Brook University's enterprise-wide, self-service system which provides faculty, staff, and students with online access to manage personal information ... Solar - Monsters - D&D Beyond ... . Students use SOLAR to register for classes, print schedules, view and pay bills, update personal contact information, view transcripts, and submit student employment timesheets. Solar power offers an endless supply of energy that can power your home, and you can tap into it by installing solar panels on your roof. Incentives for a Solar-Powered Home A solar power system can cut back on high electricity bills since you're using a natural source of energy — the sun ... Solar - definition of solar by The Free Dictionary ... . Incentives for a Solar-Powered Home A solar power system can cut back on high electricity bills since you're using a natural source of energy — the sun — to run your home. The tremendous growth in the U.S. solar industry is helping to pave the way to a cleaner, more sustainable energy future. Over the past few years, the cost of a solar energy system has dropped significantly -- helping to give more American families and business ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY